مسافرت خارجی با دوستان یا خانواده و هر آنچه که باید در این زمینه بدانید

مسافرت

سفر به عنوان خاطره‌انگیزترین بخش زندگی انسان یکی از مواردی است که تنها با مدیریت مناسب تبدیل به خاطره می‌شود، در غیراین صورت نه تنها لذتی در بر نخواهد داشت بلکه لحظات تلخی نیز به دنبال دارد. سفر به طور کلی به دو نوع خانوادگی و مجردی (همراه با دوستان) تقسیم می‌شود که هر کدام از آن‌ها لذت‌های خود را دارند. اما سوال اینجاست که مسافرت خارجی یا داخلی با دوستان بهتر است یا همراه با خانواده؟ پاسخ به این سوال کمی سخت است چراکه بسته به نوع مزاج افراد، هر کدام دارای ویژگی‌های منحصربفرد خود هستند. ما در این مطلب قصد داریم که ویژگی‌های این دو نوع سفر را با هم مقایسه کرده و هرکدام را توضیح دهیم. قبل از شروع ابتدا باید بدانیم که فرق سفر مجردی (دوستانه) با خانوادگی در کجاست.

Happy Tourist Group | گروه شاد توریستان

مسافرت خارجی مجردی یا دوستانه

مسافرت خارجی دوستانه تحت عنوان مجردی بدین معناست که همراه با دوستان بوده و دیگر محدودیت‌های خانوادگی در آن دخیل نیستند. منظور از محدودیت‌های خانودگی عدم سیگار کشیدن، محدودیت در صحبت‌های خودمانی (استفاده از الفاظ نامناسب و دوستانه)، نداشتن اختیارات لازم و نبود بسیاری از آزادی‌هایی است که در جمع‌های دوستانه دیگر خبری از چنین محدودیت‌هایی نیست.

مسافرت خارجی خانوادگی

مسافرت خارجی خانوادگی همانطور که نامش پیداست به معنی سفر کردن با خانواده و اهل فامیل می‌باشد. سفر فامیلی به دلیل آنکه همگی از اعضای یک خانواده هستند، ممکن است تکراری به نظر برسد. منظور از تکراری بودن این است که شما از دیدن آن‌ها به گونه‌ای سیر هستید و حضور آن‌ها شاید هیچ جذابیتی برای شما نداشته باشد. اما هیچ جا به اندازه کانون گرم خانواده صمیمی‌تر نبوده و حضور آن‌ها می‌تواند یک دلگرمی بزرگ در طول سفر باشد.

Tourists in Egypt | توریست‌ها در مصر

مزایای سفر دوستانه و گروهی

سفرهای دوستانه و گروهی همواره دارای مزیت‌های مثبت فراوانی بوده که در ادامه به چند نمونه مهم آن اشاره می‌کنیم.

عدم احساس تنهایی

مهمترین مزیت سفر دوستانه و گروهی داشتن همسفرهای متعدد با روحیه‌های پویا و شاد می‌باشد. به نظر خیلی‌ها جذابیت سفر، در گروهی بودن و حضور همسفران ایده‌آل و خوش‌سفر است که حضور آن‌ها در طول سفر خاطره‌ی بی‌نظیری به همراه خواهد داشت. فرض کنید که مسافت سفر به گونه‌ای باشد که حوصله شما را سر ببرد، در این حالت وجود یک هم صحبت خوب بسیار مهم بوده و خستگی سفر را به کل از یاد شما می‌برد.

برنامه ریزی مناسب

بهترین گزینه برای داشتن یک مسافرت خارجی، سپردن امور به دست آژانس‌های مسافرتی می‌باشد. سفرهای خارجی به دلیل شرایط خاصی که دارند نیاز به یک برنامه ریزی دقیق داشته که این امر از عهده‌ی خیلی‌ها به دور است. به همین دلیل آژانس‌های مسافرتی با داشتن کادری حرفه‌ای و مجرب توانسته‌اند انتظارات مسافران را برآورده ساخته و خاطره‌انگیزترین سفرها را برای آن‌ها رقم بزنند. تورهای مسافرتی به دلیل اینکه به صورت گروهی هستند، دارای یک جو دوستانه و ایده‌آل هستند که این امر باعث می‌شود نسب به سفرهای خانوادگی از ویژگی منحصربفردی برخوردار باشند.

کاهش بسیاری از هزینه‌ها

یکی از دغدغه‌هایی که مسافران در طول سفر دارند، هزینه‌های سفر است. معمولا به دلیل تفاوت شرایط اقتصادی کشورهای خارجی برخی از مسافران به دلیل اوضاع مالی خود سعی در مدیریت هزینه‌ها و انتخاب مقرون‌به‌صرفه‌ترین شرایط دارند. معمولا در سفرهای خانوادگی هزینه‌ها بر دوش سرپرست خانواده است که این امر باعث می‌شود او برای مدیریت و صرفه‌جویی، کمتر هزینه کند که ممکن است منجر به ناراحتی افراد خانواده شود.

Tourist Woman in Arabian Sight | توریست در مراکش

آزادی بیان و تجربه‌ای متفاوت

مسافرت خارجی همراه با دوستان به دلیل آزادی‌های بیشتر دارای شرایط منحصربفردی است. معمولا افراد هنگام سفر با خانواده به دلیل شرایط حاکم و فرهنگ خانواده از گفتن برخی مسائل معذب بوده و این امر می‌تواند منجر به گوشه‌گیری فرد در طول سفر شود. همچنین اعضای خانواده از انرژی کمتری نسبت به سفرهای دوستانه برخوردار هستند که ممکن است در روحیه سایر افراد خانواده تاثیرگذار باشد. از این رو سفر گروهی همراه با دوستان و تورهای مسافرتی بویژه خارجی به دلیل محیطی دوستانه و خودمانی، می‌تواند بهترین خاطره را به همراه داشته باشد.

مزایای سفر با خانواده

سفر با خانواده دارای ویژگی‌های خاص خود بوده که در ادامه به چند مورد آن اشاره می‌کنیم.

استحکام عاطفی

گاهی وقت‌ها شرایط کار و زندگی به گونه‌ای رقم می‌خورد که افراد خانواده را از هم دور می‌کند. فراموش نکنیم که خانواده اصلی‌ترین دارایی ما بوده و هیچ چیز به اندازه خانواده و کانون گرم آن نمی‌تواند ما را آرام کند. بنابراین بهتر است مدتی از کار دست کشید و به همراه خانواده به یک سفر لذت‌بخش رفت. خانواده بیشتر از هر چیز می‌تواند در روحیه ما تاثیرگذار باشد و ما را از دغدغه‌های روزانه دور کند. رفتن به سفر می‌تواند حس همدلی را در بین خانواده افزایش داده و به استحکام عاطفی بیانجامد.

Middle Asian Tourist | توریست آسیای میانه‌ای

فرار از اختلافات خانوادگی

وجود شکاف بین اعضای خانواده و اختلافات فراوان می‌تواند بنیان خانواده را از بین ببرد. معمولا محیط خانه برای حل اختلافات مناسب نبوده و گاهی نیاز است تا با دور شدن از محل زندگی و تجربه‌ی فضای جدید به راحتی از مشکلات سخن گفت و آن‌ها را حل کرد. اما شاید برنامه‌ریزی برای سفر سخت باشد. از این رو مسافرت خارجی همراه با تورهای مسافرتی می‌تواند بهترین گزینه باشد. آژانس‌های مسافرتی به دلیل داشتن کادری مجرب سفرها را به گونه‌ای برنامه‌ریزی و مدیریت می‌کنند که افراد نیازی به مدیریت سفر نداشته باشند و تنها از سفر خود لذت ببرند.

تجربه‌ای متفاوت

اگر تاکنون به همراه خانواده خود به مسافرت نرفته‌اید بهتر است برای یکبار هم که شده آن را تجربه کنید. سفر با خانواده می‌تواند تا آخر عمر در ذهن بماند و همیشه از آن به عنوان بهترین خاطره یاد شود. بهتر است محدودیت‌های سفر با خانواده را فراموش کنید، زیرا همین محدودیت‌ها گاهی تبدیل به خنده‌دارترین و لذت‌بخش‌ترین موقعیت‌ها می‌شوند.

سخن پایانی

مسافرت خارجی چه به صورت انفرادی و چه گروهی مزیت‌های خاص خود را دارد. در طول سفر اتفاقاتی می‌افتد که شما باید خود را برای آن‌ها آماده کنید و اصطلاحا چم و خم رفتن به سفرهای خارجی به صورت فردی یا همراه با دوستان را به خوبی بدانید.

نظرات (1)

Wonderful website. Lots of useful information here. I am
sending it to some friends ans also sharing in delicious.
And obviously, thank you on your effort!

نظردهید