از یک تور مسافرتی خارجی چه انتظاراتی می‌توان داشت؟

تور خارجی

افراد زیادی هستند که در تعطیلات به سفرهای مختلف می‌روند. در برخی ایام مثل تعطیلات تابستانی به دلیل ازدحام بیش از حد مردم، تهیه بلیت و رزرو هتل سخت‌ترین کار ممکن است که این امر تبدیل به یک دغدغه بزرگ برای علاقمندان به سفر شده است. خیلی از علاقمندان به سفرهای خارجی، به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از نحوه رزرو بلیت و هتل معمولا قید سفر را می‌زنند. این روزها با افتتاح آژانس‌های مسافرتی، این دسته از افراد دیگر دغدغه‌ای از این بابت نداشته و به راحتی می‌توانند به همراه یک تور خارجی به هر کجا که می‌خواهند، سفر کنند. ما در این مطلب قصد داریم ویژگی‌های یک تور مسافرتی خوب را بررسی کنیم و راهکارهایی برای انتخاب بهترین آژانس‌های مسافرتی در اختیار شما قرار دهیم.

World Sights Zoomed | مکان‌های دیدنی دنیا

از یک تور خارجی چه انتظاراتی می‌توان داشت؟

برای انتخاب یک تور خارجی مناسب ابتدا باید خدماتی که آن‌ها موظف هستند به مشتریان ارائه کنند را بررسی کنیم. این خدمات شامل برنامه‌ریزی مناسب، سهولت در رزور بلیت و هتل و ارائه بهترین تخفیف‌ها و راهنمایان سفر می‌شود که ما در ادامه به همه آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

برنامه‌ریزی مناسب

برنامه‌ریزی برای هرکاری مهمترین بخش انجام و شروع یک فرایند می‌باشد. شما اگر برای انجام کار و رسیدن به هدف خود برنامه‌ای نداشته باشید، مسلما هرگز موفق نخواهید بود. بنابراین قبل از شروع هرکاری باید به طور دقیق برنامه‌ریزی کرد. همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، بیشتر علاقمندان به سفرهای خارجی خانواده‌هایی هستند که برای اولینبار قصد سفر داشته که شما نیز ممکن است جزو این دسته از افراد باشید. از این رو باید آژانس‌هایی را انتخاب کرد که نسبت به دارایی و توانایی مالی مسافران یک برنامه جامع را پی ریزی کنند و مطابق با آن هتل، مکان دیدنی ارزان و راهنمایان مناسب را انتخاب کنند.

خدمات ویژه و جانبی تور خارجی

معمولا آژانس‌های مسافرتی برای سودآوری شرکت، علاقه‌ای به پذیرفتن برخی هزینه‌ها نظیر سرویس پذیرایی، سرویس ایاب و ذهاب در کشور مقصد، مترجمان و بیمه‌های مسافرتی ندارند. به همین دلیل باید قبل از انتخاب یک تور خارجی به این مسئله توجه کرد. از این رو برخی از تورهای مسافرتی برای رقابت با سایر آژانس‌ها، خدماتی در کنار وظایف اصلی خود در نظر می‌گیرند که آن‌ها را تبدیل به یک گزینه مناسب برای علاقمندان به سفرهای خارجی می‌کند. خدماتی نظیر پذیرایی رایگان، پرداخت هزینه مترجمان و ارائه بیمه مسافرتی به مسافران.

Plane Over World Sights | هواپیما بر فراز جاهای دیدنی دنیا

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی، بیمه‌ای است که مسافران قبل از سفر خود تهیه کرده و مانند بیمه‌های درمانی از گزند برخی شرایط پیش‌بینی نشده در طول سفر در امان می‌مانند. بیمه مسافرتی شامل پرداخت هزینه‌های درمانی، لغو پرواز، گم شدن چمدان، بلایای طبیعی، تروریسم و غیره می‌شود. به عبارت بهتر این بیمه برای ضمانت مسافران هنگام بروز اتفاقات احتمالی و پیش‌بینی نشده در طول سفر است. معمولا به دلیل هزینه زیادی که این بیمه‌ها برای آژانس‌های مسافرتی دارد، بسیاری از آژانس‌های تور خارجی از ارائه آن خودداری می‌کنند. بنابراین بیمه مسافرتی یکی از ویژگی‌های منحصربفرد تورهای مسافرتی تلقی می‌شود که ارائه آن می‌تواند این آژانس‌ها را نسبت به سایرین متمایز کند.

امنیت در طول سفر

داشتن امنیت در طول سفر خارجی یکی از مهمترین مواردی است که حتما باید به آن توجه کرد. به طور طبیعی کشورهای خارجی به دلیل تفاوت‌های فرهنگی و اجتماعی دارای خطرات فراوانی هستند که بسیاری از مسافران متاسفانه از این خطرات، ضربات جبران‌ناپذیری خورده‌اند. به طور مثال در برخی از کشورها گذر از خیابان برای عابرین پیاده ممنوع بوده و آن‌ها باید تنها از پل عابر تردد کنند. متاسفانه مسافران بدون داشتن اطلاع از این موضوع اقدام به گذر از خیابان کرده و دچار صدمات جبران‌ناپذیری شده‌اند. بنابراین آژانس مربوطه باید از فرهنگ و قوانین کشور مقصد کاملا آگاه بوده و انتظار می‌رود که جان مسافران خود را در طول سفر بیمه کنند.

East Asia Sights | مکان‌های دیدنی آسیای شرقی

سفری آرام و بدون دغدغه

یکی از مهمترین انتظاراتی که از یک تور خارجی مناسب می‌رود توجه به آرامش مسافران و ارائه یک سفر بدون دغدغه است. اساسا تمام افرادی که تمام امور سفر خود را به یک شخص ثالث مانند آژانس‌های مسافرتی می‌سپارند، می‌خواهند تنها از سفر خود لذت برده و دیگر دغدغه‌ای از بابت بازدید از مکان‌های دیدنی و هزینه‌های پیش رو نداشته باشند. از این رو انتظار می‌رود تا تورهای مسافرتی با یک برنامه‌ریزی دقیق بهترین و آسان‌ترین شرایط را برای مسفران در طول سفر مهیا کرده و آن‌ها را از گزند تمامی خطرات احتمالی مصون بدارند.

آمادگی برای مدیریت شرایط اضطراری و پیش‌بینی نشده

معمولا وقوع اتفاقات خاص و پیش‌بینی نشده مانند تغییر شرایط آب و هوایی، بلایای طبیعی و غیره باعث می‌شود تا برنامه‌های از پیش تعیین شده به طور کلی تغییر کرده و مسافران دچار مشکلات متعددی شوند. یک تور مسافرتی خوب و حرفه‌ای باید تمام این شرایط را در طول سفر در نظر داشته باشد تا هنگام رویارویی با آن به خوبی شرایط را مدیریت کند. مثلا هنگام بارش شدید باران با اتخاذ یک تصمیم مناسب و مهیا کردن اقدامات لازم، سفر را کنسل نکرده و مسافران را به محل از پیش تعیین شده ببرد.

مدیریت هزینه‌های سفر

یک تور خارجی ایده‌آل در کنار ارائه خدمات فوق باید هزینه‌های سفر را برای مسافران مدیریت کرده و بهترین شرایط را برای آن‌ها مهیا کند. این تورها با آگاهی از کشور مقصد، می‌توانند مسافران را به مراکز خرید ارزان برده و اوضاع مالی آن‌ها را مدیریت کنند. متاسفانه بسیاری از مسافران به دلیل عدم آگاهی از قیمت‌ها و عدم شناخت از کیفیت کالاها، اقدام به خریدهای اشتباه کرده و هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوند.

Island Full of Sights | جزیره‌ای پر از مکان‌های دیدنی

سخن پایانی

سفر خارجی در عین حالی که بسیار جذاب و مفرح است می‌تواند با اتخاذ تصمیمات اشتباه از سوی مسافران و عدم مدیریت مناسب به تلخ‌ترین خاطره تبدیل شود. بنابراین قبل از سفر باید با یک برنامه‌ریزی جامع و دقیق بهترین و خاطره‌انگیزترین سفر را رقم زد. آژانس‌های مسافرتی با اتخاذ بهترین تصمیم‌ها و توانایی لازم در مدیریت سفر به عنوان یک گزینه مناسب برای مسافران تلقی می‌شوند. از این رو بهتر است برای داشتن یک سفر خاطره‌انگیز از آن‌ها کمک گرفت و امور خود را به عهده آن‌ها سپرد.

نظردهید