چرا در تور نوروزی بیشتر از سفر معمولی خوش می‌گذرد؟

تهران

مقدمه

عید نوروز از قدیم تا به امروز، اصیل‌تر رسم ایرانیان بوده است و مردم در این روزها به دید و بازدید از یکدیگر می‌پردازند. البته تنها مهمانی‌ها نیست که ایام 13 روزه عید را پر می‌کند. بسیاری از مردم در تعطیلات نوروزی خود، به مسافرت‌های داخلی و خارجی می‌روند و ترجیح می‌دهند که ایام عید نوروز را به این صورت سپری کنند. گروهی از مردم در تعطیلات عید به تنهایی و با وسیله نقلیه خود سفر می‌کنند. گروهی نیز تصمیم می‌گیرند در یک تور نوروزی شرکت کنند و به نوعی با دیگران همسفر شوند. البته برخی از تورها نیز بلیت هواپیما و یا قطار و همچنین  هتل محل  اقامت را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. در کل سفر با یک تور نوروزی خوب و باسابقه مطمئنا برای شما بهتر از سفرهای معمولی خواهد بود.

Norouz Mascot | عمو نوروز

یکی از بهترین زمان‌ها برای شرکت در یک تور مسافرتی، فصل بهار و آغاز نوروز باستانی است. با توجه به هم زمانی ایام عید نوروز با آغاز فصل بهار، تعداد افرادی که در تورهای نوروزی گوناگون شرکت می‌کنند، بسیار زیاد است. زیرا در فصل بهار اکثر شهرهای خارجی و داخلی از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار هستند. شک نداشته باشید که سفر به بهترین مکان‌های دنیا نیز اگر با یک آب و هوای مناسب و معتدل همراه نباشند، آن چنان لذت‌بخش نخواهد بود. آژانس‌های مسافرتی بسیار زیادی در سراسر کشور وجود دارد که تورهای نوروزی خوب و شادابی را اجرا می‌کنند، پیشنهاد می‌کنیم که شما نیز در یکی از این تورهای نوروزی ثبت نام کنید.

تور نوروزی بهتر از تورهای معمولی

مجریان تورهای نوروزی معمولا افرادی هستند که تجربه زیادی در برگزاری تورهای مختلف دارند. البته شما نیز باید در مورد مجریان، امکانات و برنامه‌های تور نوروزی مدنظر تحقیق کنید. شرکت در تور نوروزی بسیار لذت‌بخش است، زیرا در ایام عید، مردم بسیار زیادی را از اقوام و شهرهای مختلف ایران مشاهده خواهید کرد.

Pasargad | پاسارگاد

عید نوروز حال و هوای بسیار شیرین و متفاوتی نسبت به دیگر روزهای سال دارد. بارها دیده شده در ایام نوروز، مردم حتی به افرادی که نمی‌شناسند نیز تبریک عید می‌گویند. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که تور نوروزی را جذاب‌تر از تورهای معمولی نشان می‌دهد. در ادامه به چند مورد از این دلایل می‌پردازیم.

کم‌ مسئولیت‌بودن

یکی از مهم‌ترین خصوصیاتی که تورهای نوروزی دارند، این است که مجریان این تورها معمولا اکثر مسئولیت‌ها را برعهده می‌گیرند. وظایفی مانند تهیه غذا، معرفی مکان‌های جذاب و دیدنی، مراقبت از وسایل مسافران و رسیدگی به سایر مسائل موجود در تور، به شکل تمام و کمال برعهده مجریان تور نوروزی است. بنابرا مسافران تورهای نوروزی مسئولیت زیادی در این تورها ندارند و می‌توانند به خوبی از سفر نوروزی خود لذت ببرند.

فرض کنید که کلیه مسئولیت‌های سفر نوروزی بر عهده شما باشد. مسئولیت‌های مانند، درست کردن غذا و محافظت از وسایل و دیگر مشکلاتی که ممکن است در سفر شما اتفاق بی‌افتد. همچنین به دلیل مقارن بودن این تورها با ایام نوروز، اکثر مسافرین دغدغه‌های کاری ندارد و کودکان نیز نباید در این ایام به مدرسه بروند، بنابراین شما می‌توانید بدون هیچ استرسی از بابت جای خواب، غذا و دیگر موارد از این دست، به بهترین شکل ممکن از تور نوروزی خود لذت ببرید.

برنامه‌ریزی دقیق در تورهای نوروزی

برنامه‌ریزی درست و دقیق تورهای نوروزی نکته بسیار مثبتی برای مسافران محسوب می‌شود. امکان دارد که شما به تمامی برنامه‌ریزی‌های پیش از سفر خود عمل نکنید. اما برای اینکه یک سفر دلچسب و شیرین را سپری کنید، مجبورید در برنامه‌های تور نوروزی مربوطه شرکت کنید و چند روز نوروز را گام به گام با برنامه تور مورد نظر خود پیش بروید. تورهای نوروزی همواره سعی دارند به نوعی برنامه‌ریزی کنند که از روزهای خاص نوروزی نهایت بهره را ببرید و برای مثال در روزهای اول تا چهارم عید حتما در برنامه‌های آغاز سال نو در شهرهای مختلف شرکت کنید.

شرکت در رویدادها و برنامه‌های مختلف در تور نوروزی

یکی دیگر از مزایای که تور نوروزی نسبت به سفر معمولی دارد، شرکت در رویداد‌های مختلف است. طبیعی است که اگر شما به همراه خانواده خود به یک شهر مسافرت کنید، اطلاع خاصی از برنامه‌ها و رویداد‌های نوروزی آن شهر نداشته باشید. رویداد‌هایی که برنامه‌های بسیار جذاب و مفرحی را برای شما به همراه خواهند داشت. اما باید توجه داشته باشید که مجریان تورهای نوروزی پیش از اجرای تور مربوطه از کلیه برنامه‌ها و رویداد‌های نوروزی اطلاعات کسب می‌کنند و مسافران خود را در این رویداد‌ها شرکت می‌دهند. برنامه‌ریزی دقیق در طول زمان مسافرت توسط مسئولین تورهای نوروزی، به خاطره انگیز شدن و لذت‌بخش بودن سفر شما کمک خواهد کرد.

City Norouz Decorations | تزئینات شهری نوروز

عدم نیاز به رانندگی طولانی‌مدت

یکی از موضوعاتی که در سفرهای گوناگون وجود دارد و دغدغه بسیاری از افراد است، نیاز رانندگی طولانی‌مدت و می‌باشد. فرض کنید قصد سفر به یک شهر دور از محل سکونت خود دارید و باید مسافت زیادی را پشت فرمان بنشینید. در کنار شما هم کسی نیست که توانایی رانندگی داشته باشد. این مورد باعث می‌شود که شما در طول سفر خسته شوید و نتوانید آن گونه که باید از سفر خود لذت ببرید. بسیاری از تورهای نوروزی با قطار و هواپیما هستند و شما می‌توانید با آسودگی از سفر خود لذت ببرید.

همچنین تورهای نوروزی که با اتوبوس برگزار می‌شوند، از راننده‌های مجرب و متخصص برخوردار هستند و از این بابت هیچ خطری برای شما ایجاد نخواهند کرد. برخی از تورهای حرفه‌ای پس از رسیدن به مقصد نیز با استفاده از وسایل نقلیه مخصوص خود مثل ون و مینی بوس به مسافران خدمات می‌دهند و آن‌ها را به نقاط مختلف شهر مقصد می‌برند.

سخن پایانی

در این مطلب به این نتیجه رسیدیم که ثبت نام در یک تور نوروزی خوب و باکیفیت برای شما بسیار بهتر و مفیدتر از سفرهای معمولی خواهد بود. در تورهای نوروزی با افراد بسیار زیادی آشنا خواهید شد، مسئولیت‌های بسیار اندکی بر دوش شما است. به شکلی که برنامه‌ریزی بسیار دقیق برای سفر شما انجام می‌شود و هیچ نوع مشکلی خستگی، تهیه غذا و سایر مشکلات از این دست را در طول مدت سفر خود نخواهید داشت. همچنین   با مکان‌های جذاب و دیدنی بیشتری آشنا می‌شوید و در برنامه‌های نوروزی شهرهای مختلف شرکت خواهید کرد. با این وجود به شما پیشنهاد می‌کنیم در یک تور نوروزی ثبت نام کنید و ایام نوروز خود را به خوبی سپری کنید.

نظرات (2)

Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me? https://accounts.binance.com/id/register-person?ref=IJFGOAID

Your article made me suddenly realize that I am writing a thesis on gate.io. After reading your article, I have a different way of thinking, thank you. However, I still have some doubts, can you help me? Thanks.

نظردهید