اولین رستوران زیر آبی اروپا

First European Underwater

تا به حال به صرف غذای خود ۵ متر زیر سطح دریا فکر کرده اید؟ احتمالاً چنین فکری در ذهن خود داشته اید. اما مطمئناً انتظار تجربه چنین ایده ای را در مالدیو داشته اید و نه در سفر به اروپا ولی حالا می توانید در اولین رستوران زیر آبی اروپا از این تجربه متفاوت لذت ببرید.

با این حال، دوره زمانه عوض شده و رستوران «آندر» که اولین رستوران اروپایی در زیر آب و بزرگترین رستوران از نوع خود در جهان است، در جنوب نروژ افتتاح شده است.

این رستوران در کمتر از دو هفته پس از افتتاح شدن ۷۰۰۰ درخواست رزرو دریافت کرد و اگر شما می خواستید میزی را رزرو نمایید اولین جای خالی ۸ سپتامبریعنی چند ماه پس از افتتاحیه آن بود.

سر آشپز جوان و با استعداد این رستوران با ظرفیت ۴۰ تایی و شگفت انگیز، نیکولای الیسگارد است و جای تعجب نیست که این رستوران تا عمق ۵ متری در دریای شمال پیش می رود و به بدنه یک کشتی غرق شده و وارونه در دریا شباهت دارد.

این مکان نهایت جایی است که طراحی و شکم گردی با هم تلاقی می کنند.

این رستوران با ساختار بتنی اش که ۳۴ متر طول دارد و با استحکام و سادگی،  نماد آرامش و سکون دنیای زیرین موج های دریا است. صاحبان این رستوران قول داده اند که با رفتن به رستوران «آندر» شما سفری به سوی ناشناخته ها خواهید داشت.

«برای نشان دادن زیست بوم ساحلی نروژ ما به خلق جایگاهی تازه در گردشگری زیر دریا پرداخته ایم.»

هم چنین این رستوران به میهمانانش قول می دهد که غذایی با بهترین کیفیت، تهیه شده از محصولات محلی و با تاکید ویژه بر حفظ حیات وحش پایدار، را تجربه نمایند.

برای رزرو میز در این رستوران کلیک نمایید.

نظردهید