درياچه سمّي مقصد معتادان به سلفي

یک دریاچه سمّی که با رنگ آبی فیروزه‌ای چشم نوازش، متمایز می‌شود، به تازگی علاقه‌مندان و معتادان به گرفتن عکس سلفی را از سراسر جهان به سوی خود جذب کرده است.

دریاچه مالدیو در «نووسیبیرسک» سیبری قرار گرفته و آب‌های آن در وهله اول بسیار پاک و فیروزه‌ای به نظر می‌رسد.

با وجود این و با توجه به  تمام هشدار‌هایی که از طرف مقامات روسی در رابطه با این دریاچه مطرح شده اند، زیبایی خیره کننده آب این دریاچه موجب تبدبل شدن آن به جاذبه گردشگری معروفی در جهان شده است.

از این رو همچنان گردشگران بسیاری به ویژه معتادان به گرفتن عکس های سلفی این دریاچه را به عنوان مقصد سفر خودشان انتخاب می کنند.

این دریاچه مصنوعی در کنار یک ایستگاه تولید برق قرار گرفته و آب خوشرنگ آن ناشی از املاح کلسیوم و رسوبات معادن است.

مسئولان روسی درباره نزدیک شدن به این دریاچه که در نزدیکی بزرگترین شهر سیبری قرار گرفته و جمعیت آن به ۱.۶ میلیون می‌رسد هشدار داده اند.

پس از آنکه دریاچه به محل بازدید توریست‌ها و مقصد مورد علاقه ستاره‌های اینستاگرامی معتاد به سلفی تبدیل شد، هشدار‌ها افزایش یافت.

از سوی دیگر، شرکت برق سیبری گفت، آب دریاچه شگفتی عجیب و غریبی نیست نیست، بلکه به دلیل سطح بالای اسیدیته و نمک‌های کلسیم و سایر اکسید‌های فلزی در منطقه به این رنگ و شکل درآمده است.

افراد اینستاگرامی، فقط به گرفتن سلفی با دریاچه بسنده نمی‌کنند بلکه گاهی به درون آن پریده و شنا می‌کنند، یکی از آن‌ها بر اثر شنا در دریاچه دچار واکنش آلرژیک شده و پوست او به مدت دو روز قرمز رنگ بود.

مقامات روسیه امیدوارند که گردشگران به دستورالعمل‌هایی که درباره دریاچه داده می‌شود، عمل کنند و به آب‌های دریاچه دست نزنند، زیرا این امر می‌تواند منجر به واکنش‌های شدید آلرژیک شود.

نظردهید