۹ شهر دیدنی کرواسی

۹ شهر دیدنی کرواسی

کشور کرواسی ، در طول تاریخ خود تحت تاثیر امپراتوری های بیزانس ، عثمانی، ناپلئون و اتریش-مجارستان قرار گرفته است. میراث فرهنگی کرواسی،شهر های این کشور را به یکی از مقاصد مهم گردشگری تبدیل کرده است. قلعه ها، کلیساها، تئاترها، غذاهای خاص و موسیقی از جمله جذابیت های فرهنگی کرواسی محسوب می شود.

در این گزارش ، با فهرستی از ۹ شهر و جاذبه فرهنگی کرواسی آشنا می شویم.

شهر رییکا

این شهر با معماری نئوکلاسیک ، یکی از جاذبه های گردشگری کرواسی است. بازار اصلی شهر ، از قرن نوزدهم تاکنون محل مهمی برای صرف غذا بوده است.

رییکا به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا ، در سال 2020 انتخاب شده و قرار است در سال جاری بیش از 600 برنامه فرهنگی ، از جمله نمایشگاه، نمایش، اپرا، کنفرانس، کنسرت و جشنواره در آن برگزار شود. نمایشگاه های فرهنگی رییکا در موزه هنرهای مدرن و معاصر، خانه کودکان، موزه شهر و دیگر اماکن فرهنگی برگزار خواهد شد.

شهر زاگرب

شهر زاگرب بازتابی از شکوه امپراتوری اتریش-مجارستان است. یکی از جاذبه های زاگرب کلیسای جامع و یکی از قدیمی ترین بناهای شهر ، کلیسای سنت مارک است.

زاگرب بیشترین تعداد موزه را با در نظر گرفتن جمعیت در میان شهرهای جهان دارد. در میان این موزه ها می توانید از موزه میمارا که موزه هنرهای زیبا است و موزه شهر بازدید کنید.

کرواسی، به خاطر قهوه و روغن زیتون شهرت زیادی دارد. هنگام گشت و گذار در خیابان تکالتچوا امکان آشنایی با قهوه کرواسی و روغن زیتون را خواهید داشت. برای آشنایی با غذاهای محلی نیز می توانید به بازار مرکزی شهر بروید. غذای گرنادیر مارسا را که نوعی پاستا با زیتون و پنیر است را امتحان کنید.

شهر زادار

شهر زادار تاریخی 3 هزار ساله دارد. کلیسای سنت دوناتوس، بزرگترین بنای به جا مانده از ، دوران معماری پیش از رومانسک در کرواسی است. این کلیسا در قرن 9 میلادی ساخته شد. کلیسای جامع آناستازیا نیز می تواند یکی دیگر از مقاصد شما ، در جریان بازدید از زادار باشد.

شهر شیبنیک

شهر شیبنیک دو بنای ثبت شده در یونسکو دارد. اولین بنا کلیسای جامع سنت جیمز است که از قرن های 15 و 16 میلادی به جای مانده است. این کلیسا به دلیل ترکیب معماری گوتیک و رنسانس ، از جمله جاذبه های گردشگری کرواسی محسوب می شود.

این شهر چهار دژ تاریخی دارد ، که به دلیل هراس کروات ها از حمله امپراتوری عثمانی ساخته شده بود. نام دژ سنت نیکولاس نیز در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است.

جزیره پریموشتن

پریموشتن به دلیل فضای روستایی خود جذابیت زیادی دارد. این شهر در گذشته جزیره بوده و اکنون تبدیل به شبه جزیره شده است. تاکستان های پریموشتن شهرت زیادی دارد. همچنین از ساحل آن به عنوان یکی از زیباترین سواحل در کرواسی یاد می شود.

شهر تروگیر

تروگیر یکی از شهر هایی است که بیشترین بناهای معماری رومانسک و گوتیک در اروپای مرکزی در آن حفظ شده است. بخش قدیمی شهر در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد. در این بخش می توانید از حدود 10 کلیسا و بنای به جامانده از قرن 13 میلادی بازدید کنید.

کلیسای جامع سنت لارنس یکی از بناهای تروگیر با معماری رومانسک و گوتیک است.

شهر اسپلیت

بندر اسپلیت پس از زاگرب دومین شهر بزرگ کرواسی است. کاخ دایاکلیشن که از 1700 سال پیش بر جا مانده است مهمترین جاذبه فرهنگی اسپلیت محسوب می شود. نام کاخ دایاکلیشن در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است. بخش تاریخی شهر شامل خیابان های اطراف کاخ می شود.

از شهر اسپلیت به عنوان یکی از مراکز اصلی فرهنگ و تاریخ کرواسی یاد می شود.

شهر دوبروونیک

از شهر دوبروونیک به عنوان مروارید دریای آدریاتیک یاد می شود. شاهکارهای معماری و فرهنگی این شهر از قرن ها پیش بر جای مانده است. این شهر میزبان بسیاری از جشنواره های فرهنگی، کنسرت ها و نمایشگاه ها است.

جشنواره تابستانی دوبروونیک هر سال به مدت 45 روز برگزار می شود.

سواحل دوبروونیک از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود.

جزیره خوار و ستاری گراد

جزیره خوار در مسیر کشتیرانی در دریای آدریاتیک قرار دارد. به همین دلیل این جزیره طی قرن ها به مرکزی هنری و فرهنگی تبدیل شده است. تئاتر عمومی خوار یکی از اولین سالن های تئاتر اروپا بوده است. جزیره خوار یکی از مراکز اصلی ادبی کرواسی در دوران رنسانس بود.

همچنین ستاری گراد در شمال جزیره خوار قرار دارد و یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا است. بخش تاریخی ستاری گراد در یونسکو به ثبت رسیده است.

نظرات (1)

Your article helped me a lot. what do you think? I want to share your article to my website:

نظردهید