اعلام لیست جدید مسافران کشورهایی که اجازه ورود به منطقه شنگن دارند

اعلام لیست جدید مسافران کشورهایی که اجازه ورود به منطقه شنگن دارند

اتحادیه اروپا، پس از بحث و بررسی پیرامون بازگشایی مرزهای این اتحادیه ، فهرست کشورهایی که شهروندان آنها مجاز به ورود به خاک 27 کشور منطقه شنگن هستند را اعلام کرد. شهروندان ایالات متحده آمریکا و ترکیه تا اعلام بعدی مجاز به ورود به خاک اتحادیه اروپا نیستند. سفرهای غیرضروری به اتحادیه اروپا، همزمان با گسترش ویروس کرونا، ممنوع اعلام شد.

اعضا اتحادیه اروپا، پس از بررسی و رای‌گیری، فهرست کشورهایی را که شهروندان آنها مجاز به ورود به منطقه شنگن هستند را اعلام کردند. این تصمیم با هدف بازگشایی اقتصادی و رونق صنعت گردشگری که به شدت از گسترش ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، اتخاذ شده است.

فهرست اتحادیه اروپا، پس از بررسی وضعیت بهداشتی و روند گسترش ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان اعلام شد. طبق این تصمیم شهروندان 15 کشور جهان که در کنترل و مقابله با شیوع ویروس کرونا موفق عمل کرده‌اند، اجازه ورود به خاک شنگن را خواهند داشت.

شهروندان کشورهای کانادا، نیوزیلند، الجزایر، استرالیا، مراکش و تونس، از این پس بدون ممنوعیت اجازه سفر به اتحادیه اروپا را خواهند داشت. علاوه بر اتباع آمریکا و ترکیه ، شهروندان کشورهای برزیل، روسیه و هند  هم تا اطلاع بعدی از ورود به  اتحادیه اروپا منع شدند. مسافرانی که از کشورهای گرجستان، ژاپن، کره جنوبی، مونته‌نگرو، رواندا، صربستان، تایلند و اروگوئه قصد سفر به 27 کشور منطقه شنگن را دارند، می‌توانند بدون محدودیت سفر کنند. همچنین شهروندان چین در صورتی مجاز به سفر به کشورهای عضو شنگن خواهند بود که دولت چین نیز اعمال محدودیت برای ورود اتباع اروپایی به خاک چین را لغو کند.

قرار است فهرست شهروندان کشورهایی که مجاز به ورود به خاک شنگن هستند، دو هفته دیگر مورد بازبینی و بررسی قرار گرفته و احتمال می‌رود به شهروندان کشورهای دیگری اجازه ورود به منطقه شنگن داده شود.

اتحادیه اروپا در حالی مرزهای خود را به شکلی محدود بر روی اتباع دیگر کشورهای جهان می‌گشاید که سازمان جهانی بهداشت همچنان نسبت به سرعت همه‌گیری کووید-19 در جهان ابراز نگرانی می‌کند.