آیا هزینه سفر هوایی با از سرگیری پروازها افزایش خواهد یافت ؟

پیش بینی یاتا در مورد افزایش هزینه سفر هوایی با از سرگیری پروازها

یک نهاد مهم صنعت هوانوردی می گوید: انتظار دارد با از سرگیری پروازها در جهان ،هزینه سفر هوایی ابتدا کاهش و اما بعد از مدتی حداقل ۵۰ درصد افزایش پیدا کند.

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) می گوید: خطوط هوایی علاقمند هستند به سرعت پروازها را از سر گیرند ، که می تواند به تعداد زیادی صندلی خالی در پروازها منجر شود.

درحالی که پیش بینی میشود تقاضا برای سفر هوایی پایین بماند ، احتمالا فشار بر خطوط هوایی برای کاهش بها زیاد خواهد بود.

.و اگر شرکت های هواپیمایی صندلی های وسط را خالی بگذارند ، مجبور می شوند بهای سفر را افزایش دهند

براساس مقررات کنونی فاصله گیری اجتماعی، خطوط هوایی ممکن است مجبور شوند صندلی های وسط را خالی بگذارند که تاثیر بزرگی بر درآمد آنها خواهد داشت.

مایکل اولیری، رئیس شرکت رایان ایر، گفته است که خالی نگه داشتن صندلی وسط کار احمقانه ای است.

یاتا تخمین می زند، که فقط چهار عدد از ۱۲۲ خط هوایی که بررسی کرده ، می توانند تحت این شرایط ، میان دخل و خرج خود توازن برقرار کنند، که به ادغام در صنعت هوانوردی منجر خواهد شد . به گفته یاتا بالا بردن قیمت  خطوط هوایی “اجتناب ناپذیر” خواهد بود.

بیشتر خطوط هوایی ، هم اکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا ، هواپیماهایشان را زمین گیر کرده اند و از نظر مالی در تقلا هستند

ویرجین آتلانتیک  گفت که بیش از سه هزار شغل را در فرودگاه گتویک لندن حذف خواهد کرد ، و ویرجین استرالیا ماه پیش درخواست کرد ، تحت حفاظت قوانین ورشکستگی قرار گیرد، اقدامی که به گفته تحلیلگران ، ممکن است سایر شرکت های هوایی نیز دنبال کنند.

آیا فاصله گذاری اجتماعی کارساز است ؟

برایان پیرس ، اقتصاددان ارشد یاتا ، درباره پیشنهادهای فاصله گیری اجتماعی گفت: “به راحتی نمی شود گفت چه تعداد خط هوایی قادر خواهند بود ، با حفظ سود ، به فعالیت خود ادامه دهند و صنعت هوایی خیلی کوچکتر خواهد شد.”

تیم او استدلال می کند ، که فاصله گیری اجتماعی ، از طریق خالی گذاشتن صندلی های وسط ، تضمینی در برابر شیوع ویروس کرونا در هواپیما نیست. یاتا ، در عوض از پوشیدن ماسک صورت ، توسط مسافران حمایت میکند.

مساله امیدوارکننده ، برای مسافران این است که با از سر گیری پروازها ، هزینه سفر هوایی کمتر خواهد شد چون شرکت ها برای جلب مشتری در تلاش هستند.

خطوط هوایی ، فقط زمانی می توانند قیمت ها را بالا ببرند که شمار مسافران به حالت عادی برگردد ، اما به تخمین یاتا این اتفاق زودتر از سال ۲۰۲۱ رخ نخواهد داد