توقف مجدد پرواز های ترکیه به ایران

توقف مجدد پرواز های ترکیه به ایران

وزارت حمل و نقل ترکیه اعلام کرد که مرز هوایی این کشور ، با ایران و افغانستان با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا بار دیگر بسته و پرواز های خطوط هوایی ترکیه به این دو کشور معلق شد.

پس از آن که خطوط هوایی ترکیه از 11 ژوئن پروازهای بین‌المللی خود را دوباره آغاز کردند، سفر هوایی از فرودگاه‌های تبریز، شیراز و تهران نیز اخیرا به شهر استانبول برقرار شده بود و در کنار خطوط هوایی ترکیه، چهار شرکت هواپیمایی ایرانی نیز پرواز های خود به این شهر را احیا کرده بودند. همچنین به تازگی سفر هوایی بین کابل و استانبول نیز آغاز شده بود.

با وجود برقراری پرواز های بین‌المللی محدود خطوط هوایی ایرانی، قطر ایرویز در نبود رقبای تُرک بار اصلی پروازهای ترانزیتی ایران را  بر عهده گرفته‌ است و روزانه بیش از دو پرواز از تهران به مقصد دوحه انجام می‌شود.

این امر موجب شده تا قیمت بلیت پرواز های قطر ایرویز از مبدا تهران به مقصدهای اروپایی در برخی موارد به حدود هزار یورو افزایش یابد. قیمتی که تا باز شدن دوباره مرز هوایی ایران و ترکیه شکسته نخواهد شد.

پرواز های خارجی خطوط هوایی ایرانی در حال حاضر به طور هفتگی به مقصدهای پاریس، آمستردام، لندن، منچستر، استکهلم، دوبی، بانکوک و کوالالامپور برقرار است.

البته فقدان پرواز شرکت‌های هواپیمایی لوفتانزا، اتریشی و ترکیش از مبدا اروپا به تهران نیز موجب شده تا به عنوان نمونه قیمت بلیت پرواز رفت و برگشت ایران ایر از پاریس به تهران با افزایش 100 درصدی مواجه شود و به 700 تا 900 یورو برسد.

نظرات (1)

tadalafil cialis from india At present, effective cure for PCOS is scant due to its unclear aetiology

نظردهید