در خلیج هالانگ چه کنیم؟

خلیج هالانگ یکی از مکانهای محبوب و مشهور برای بازدید در ویتنام است و تقریباً 2000 جزیره آهکی و جزایرکوچک پوشیده از جنگل را شامل می‌شود که می‌توانید در آنها به گشت و گذار بپردازید و هرجا که بروید مناظر کاملاً باورنکردنی در انتظار شما هستند.

این خلیج باشکوه در شمال شرقی کشور و در خلیج تونکین واقع شده و سواحل خلوت و روستاهای شناور را در خود جای داده است. همچنین در خلیج هالانگ می توانید از هزاران منظره خیره کننده، غارهای جادویی و ورزش‌های آبی شگفت انگیز لذت ببرید. خلیج هالانگ در زبان انگلیسی با نام “خلیج اژدهایان در حین فرود” شناخته شده است و سفر به این مکان یک تجربه فراموش نشدنی بشمار می‌آید. در حالی که برخی قسمت های خلیج هالانگ کاملاً توریستی هستند، برخی دیگر خلوت و دست نخورده بر جای مانده‌اند.

11. جزایرBa Trai Dao
در خلیج هالانگ چه کنیم؟
Man standing in the remote empty beach of Halong bay, Vietnam

جزایر Ba Trai Dao از میان آبهای فیروزه ای درخشان به گونه‌ای حیرت آور سر بر آورده‌اند و مطمئناً تصویر بسیار زیبایی را به نمایش می‌گذارند. شکل متمایز آنها باعث می‌شود تا یکی از دیدنی‌ترین نقاط در خلیج هالانگ باشند. این سه جزیره کوچک با عنوان “سه هلو” شناخته می شوند و این نام از یک افسانه محلی گرفته شده است. طبق این افسانه یک پری تعدادی هلو از بهشت می‌دزدد تا به یک ماهیگیر فقیر که عاشقش شده است، بدهد و با انجام این کار به او جاودانگی اعطا می‌کند.

با این حال، پادشاه بهشت از این موضوع باخبر می‌شود و در عوض با عصبانیت هلوها را به کوه‌های صخره‌ای تبدیل می‌کند که امروز پیش روی خود می‌بینید. به این ترتیب، پری نگون بخت دیگر هرگز عشق خود را ندید.

جزایر Ba Trai Dao با جزیره Cat Ba فاصله چندانی ندارند و دارای ساحل بسیار زیبا و دلپذیری برای شما هستند تا بتوانید در میان صخره ها گشت و گذار نمایید. شنا در آبهایی به شفافیت کریستال و مناظر باشکوه در اطراف شما، واقعاً یک تجربه عالی است.

10. غار بیمارستانی؛ جزیره (Cat Ba)
در خلیج هالانگ چه کنیم؟

از این غار بیمارستانی در جنگ آمریکا با ویتنام به عنوان یک خانه امن برای رهبران ویت کنگ و یک بیمارستان برای بیماران زخمی و مجروح استفاده می‌شد. فضای داخلی و غارمانند این مکان واقعاً منظره‌ای دیدنی را ایجاد می‌کند.

بین سالهای 1963 و 1965 ، 17 اتاق مختلف در این غار در سه سطح مختلف ساخته شدند و جالب توجه است که حتی فضای کافی برای استخر و سینما هم وجود داشت. بازدیدکنندگان از معماری چشمگیر و ساختارهای سنگی شگفت زده می شوند و همچنین می توانند از تئاتر قدیمی که با مدل‌ها و تختخواب بیماران کامل شده است، بازدید نمایند.

در حین بازدید از غار بیمارستانی، خوب است که برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد پیشینه جذاب این غار، از یک گشت با راهنما استفاده نمایید.

9. جزیره Ti Top
در خلیج هالانگ چه کنیم؟

جزیره Ti Top با داشتن یکی از بهترین منظره‌های خلیج هالانگ، مکانی بسیار محبوب در میان بازدیدکنندگان است و بسیاری از کشتی‌های کروز در هنگام گشت در خلیج، اینجا توقف می‌نمایند. ساحل هلالی زیبا و دلپذیر این جزیره مکانی مناسب برای بازی و استراحت است، در حالی که آب‌های اطراف آن، تجربه فوق‌العاده‌ای از شنا و غواصی را برای شما امکان‌پذیر می‌نماید.

این جزیره کوچک با توجه به نام فضانورد روسی «گرمان استفانوویچ تیتوف»  نامگذاری شده است و دارای امکانات گردشگری فراوانی است. از جمله صندلی های ساحلی، رستوران و بار که همگی در اختیار شما هستند. با این حال جذابیت اصلی این جزیره، منظره پانورامایی کاملاً خیره کننده آن است که در بالای قله جزیره منتظر شماست.

برای رسیدن به بالای کوهی که در قلب جزیره Ti Top قرار دارد، بازدیدکنندگان از بیش از چهارصد پله بالا می‌روند. آنها در این مسیر از میان جنگل سرسبزی که تقریباً به طور کامل سنگ‌های آهکی را پوشانده است، می‌گذرند. دید 360 درجه از بالای قله این کوه به زبان ساده فراتر از این زمین خاکی یا به عبارتی الهی است.

8. غار Dau Go
در خلیج هالانگ چه کنیم؟

در میان غارهای کوچک و بزرگی که در این منطقه قرار دارند غار دائو گو،  بزرگترین غار بشمار می‌آید و سه تالار عظیم و خیره‌کننده آن بازدیدکنندگان را مسحور می‌نمایند. به این ترتیب جای تعجب نیست که آن را با عنوان “غار شگفتی ها” نیز می شناسند.

Dau Go در زبان ویتنامی به معنای “نیزه‌های چوبی” است. در سال 1288 و هنگام حمله مغول‌ها، یک ژنرال تعدادی نیزه‌ چوبی در این غار مخفی کرده بود و دلیل نامگذاری این غار نیز همین است. بعدها از این نیزه‌ها برای شکست دادن گروه مهاجمان استفاده شد. این غار به زیبایی نورافشانی شده است و استالاگمیت‌‌ها و استالاکتیت‌های بسیاری به طرز چشمگیری از دیوارهای غار بیرون آمده‌اند. این ساختارها و شکل‌گیری‌های خارق العاده طوری به نظر می‌رسند که گویی تازه از کتاب داستان‌های کودکان بر گرفته شده‌اند.

غار دائو گو در جزیره‌ای به همین نام واقع شده است و اغلب به همراه غار تین کونگ «Thien Cung»، که در همان نزدیکی قرار دارد، مورد بازدید قرار می‌گیرد.

7. پارک ملی Cat Ba
Halong bay archipelago top view from Cat Ba island, Vietnam

پارک ملی کت با، تقریباً نیمی از جزیره‌ای با همین نام را در بر می‌گیرد و دارای مناظر مختلف و زیست بوم‌های متنوعی است که می توانید به اکتشاف آنها بپردازید. این مناظر دیدنی، یکی از یکی زیباتر هستند و شامل همه چیز می‌شوند؛ از کوههای آهکی و جنگلهای سبز گرفته تا درخت‌های مانگرو و آبهای دریا. این منطقه با بیش از 1500 گونه گیاهی و جانوری از نظر بیولوژیکی بسیار متنوع است.

علاوه بر این ، 160 گونه پرنده و 20 نوع پستاندار نیز در این منطقه یافت می‌شوند که میمون سر طلایی آن، یکی از در معرض خطرترین پستانداران در نوع خود محسوب می‌شود. این نوع از میمون برجسته‌ترین ویژگی این منطقه بشمار می‌آید.

پیاده‌روی در اطراف پارک یک تجربه لذت بخش است و اگر می خواهید درمورد طبیعت باشکوهی که از کنار آن می‌گذرید اطلاعات بیشتری کسب کنید، بهتر است که به همراه یک راهنما به گشت گذار بپردازید.

6. دهکده شناور Cua Van

بر خلاف هر آنچه که قبلاً در زندگی خود دیده‌اید، دهکده «کوآ وان» جذابیت ویژه‌ای دارد، زیرا که اهالی این دهکده در خانه‌های شناوری زندگی می‌کنند که در خلیج قرار دارند. به همین ترتیب، آنها شیوه زندگی بی‌نظیری را به وجود آورده‌اند. کودکان قبل از اینکه راه رفتن را بیاموزند، شنا کردن را یاد می‌گیرند و اغلب آنها را می‌بینید که با اطمینان در قایقی بین خانه‌ها پارو‌ می‌زنند.

«کوآ وان» در میان منطقه‌ای از جزایر سنگ آهک حیرت انگیز و جزایر کوچک پوشیده از جنگل واقع شده و به همین دلیل بسیار خوش منظره است. این دهکده یکی از آخرین دهکده‌های ماهیگیری در خلیج هالانگ بشمار می‌آید. علاوه بر این بازدیدکنندگان صرفاً با نگاه کردن و احساس خاصی که در این دهکده تجربه می‌نمایند، می‌توانند از زندگی در روستای شناور و همچنین نحوه ماهیگیری و ساخت و ترمیم تورهای ماهیگیری مطلع شوند.

5. خلیج Lan Ha

خلیج «لان‌ها» در نزدیکی ساحل جنوبی و شرقی جزیره«کت با» واقع شده است و وقتی پای زیبایی طبیعی و خیره‌کننده  آن به میان می‌آید، مطمئناً با خلیج هالانگ قابل مقایسه است. مزیت خلیج لان‌ها نسبت به خلیج هالانگ در خلوت تر بودن و حضور گردشگران کمتر در آن است.

این خلیج بیش از 300 جزایر کوچک و بزرگ آهکی را در بر می‌گیرد و چندین ساحل ماسه‌ای سفید و کاملاً شگفت انگیز را هم شامل می‌شود که می‌توانید از آنها لذت ببرید و همچنین امکان انجام ورزش‌های آبی بسیاری برای گردشگران فراهم آمده است. در میان مناظر شگفت انگیز، چندین دهکده شناور مانند Cai Beo نیز در این منطقه قرار گرفته‌اند.

اگر می خواهید بسیاری از جوانب مختلف این خلیج را ببینید، رفتن به یک سفر دریایی با قایق در اطراف این خلیج ضرورت دارد. علاوه بر طبیعت باشکوهی که در این مکان قابل مشاهده است، بازدید کنندگان می توانند از کوه نوردی، غواصی و قایقرانی در اطراف جزایر نیز لذت ببرند.

4. غار Dong Thien Cung

غار «دونگ تین کونگ» در فاصله کمی از غار باشکوه «دائو گو» قرار دارد و به همان اندازه از دیدن آن غافلگیر خواهید شد. احتمالاً حتی از لحاظ استالاکتیت ها و استالاگمیت های حیرت انگیز، از غار همسایه خود هم پیشی می‌گیرد. برای رسیدن به غار، بازدیدکنندگان باید در طول مسیری پر پیچ و خم از کنار جنگل بگذرند تا زمانی که نهایتاً به ورودی این غار برسند.

در داخل، ساختارهای سنگی پیچیده و لرزان طوری به نظر می رسند که گویی متعلق به دنیای دیگری هستند، و به راحتی می توان تصور کرد که طبق افسانه‌های محلی این منطقه، زمانی این غار خانه پادشاه و ملکه اژدهایان بود.

غار «دونگ تین کونگ» در زبان فرانسوی با نام “جزیره شگفتی ها” شناخته می‌شود و در جزیره «دائو گو» واقع شده است. مطمئناً «دونگ تین کونگ» مکانی خاص برای بازدیدکنندگان بشمار می‌آید. از دهانه غار، منظره‌ای خارق العاده از خلیج هالانگ وجود دارد و می توانید از آن لذت ببرید.

3. Cannon Fort (جزیره Cat Ba)
Cat Ba, Vietnam - October 18, 2018 : Soldier and cannon at Cannon Fort

حالا که از مناظر زیبا سخن به میان آمد؛ اگر می خواهید از دیدن یکی از زیباترین منظره‌هایی که قابل تصور است، لذت ببرید؛ قلعه توپ خانه در جنوب جزیره «کت با» جایی است که باید به آن بروید. از این قلعه می‌توانید تپه‌ها و جزایر پوشیده از جنگل که در میان آبهای درخشان قرار گرفته‌اند را ببنید و این منظره تا جایی که چشم کار می‌کند ادامه می‌یابد. همچنین دهکده‌های کوچک و قایق‌های ماهیگیری در میان این مناظر باورنکردنی، قابل مشاهده هستند.

علاوه بر لذت بردن از یکی از بهترین منظره‌های ویتنام، بازدید کنندگان می‌توانند در تونل‌های پیچیده زیرزمینی که در زیر قلعه قرار گرفته‌اند به کاوش بپردازند. موزه این قلعه دارای چندین نمایشگاه جالب است که مستند بر تاریخ این غار هستند.

قلعه توپ خانه در ابتدا توسط ژاپنی‌ها در جنگ جهانی دوم تأسیس شد و متعاقباً توسط فرانسوی‌ها و ویتنامی‌ها در درگیری‌های بعدی مورد استفاده قرار گرفت، و مانکن‌های اسباب بازی به شکل سرباز که در حال استفاده از اسلحه‌های بزرگ هستند نحوه کار آنها را به شما نشان می‌دهند.

2. خلیج Bai Tu Long
Picturesque sea landscape. Bai tu Long Bay, Vietnam

از آنجا که خلیج «بای تو لانگ» در شرقی‌ترین قسمت خلیج هالانگ واقع شده است، تعداد گردشگرانی که به آنجا می‌روند به طرز قابل توجهی نسبت به سایر جاذبه‌های گردشگری منطقه کمتر است. به همین جهت، این خلیج مناسب افرادی است که به دنبال تجربه مسیرهای بکرتر هستند. این منطقه نسبت به خلیج هالانگ کمتر شناخته شده است و دارای سواحل بسیار زیبا، غارهای شگفت‌انگیز و دهکده‌های دورافتاده برای گشت و گذار شماست. از این رو در این جا فرصت‌های بسیار زیادی برای پیاده‌روی، غواصی و صخره‌ نوردی وجود دارد.

طبیعت خلیج «بای تو لانگ» به دلیل موقعیت دور افتاده‌اش، بکر و دست نخورده باقی‌مانده است و جزایر آهکی و باشکوهی که پوشیده از جنگل‌ هستند در کنار دریا قرار گرفته‌اند. رفتن به یک سفر دریایی در اطراف آنها واقعاً تجربه‌ای فراموش نشدنی است.

1. غار Sung Sot
Sung Sot Cave in Halong Bay, Vietnam

غار «سانگ ساته» یکی از محبوب‌ترین و در واقع مشهورترین جاذبه‌های خلیج هالونگ است و حقیقتاً که این غار به دلیل وجود ساختارهای سنگی و باشکوهی که در داخل آن قرار دارند، بسیار دیدنی و لذت بخش است. این غار در سال 1901 توسط فرانسویان کشف شد و در جزیره «بو هون» واقع شده است. بازدید کنندگان باید قبل از رسیدن به دهانه غار، مسیر طولانی از پله‌ها را پشت سر بگذارند.

در اینجا می توانید لحظه‌ای منتظر بمانید تا منظره شگفت انگیز خلیج هالونگ را ببینید یا به داخل این غار بروید. غار «سانگ ساته» سه تالار غول پیکر دارد که دارای نور پردازی‌های دیدنی هستند و مطمئناً منظره مسحور کننده‌ای را ایجاد می‌کنند. همچنین ساختارهای سنگی داخل غار طوری به نظر می‌رسند که گویی به دنیای دیگری تعلق دارند.

نظرات (13)

finasteride 1 mg cheap buy It also means the accuracy of patient information is validated and plans for caring for patients are based on their needs, current clinical practice, and research

At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me? https://www.binance.com/bg/register?ref=UM6SMJM3

Tamoxifen is the first anti estrogen that really helps women and saves lives, Jordan told the crowd at Rhodes Hall Auditorium prix levitra pharmacie lyon

Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks! https://www.binance.com/lv/register?ref=IJFGOAID

Researchers from Duke University, working with researchers in Germany, Spain, France and Britain, followed 324 women taking either tamoxifen or Femara buy priligy 60 mg

I love your blog.. very nice colors & theme. Did you make this website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz answer back as I’m looking to construct my own blog
and would like to find out where u got this from.
many thanks

Hey there! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?
My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing many months of hard work due to no
backup. Do you have any methods to prevent hackers?

Its not my first time to go to see this website, i am visiting this site dailly and get good information from here
every day.

I think the admin of this web page is truly working hard in support of his web page, as here
every stuff is quality based stuff.

Heya i am for the first time here. I found this board and I
find It truly useful & it helped me out much. I hope to give something back and aid others
like you aided me.

Does your website have a contact page? I’m having a tough time locating it but, I’d like to send you an email.
I’ve got some ideas for your blog you might be interested in hearing.
Either way, great website and I look forward to seeing it expand over time.

With havin so much content do you ever run into any problems
of plagorism or copyright violation? My site has
a lot of exclusive content I’ve either written myself or outsourced but it seems
a lot of it is popping it up all over the web without my permission. Do you know
any ways to help prevent content from being stolen? I’d really appreciate
it.

نظردهید