۱۱ تله‌ي گردشگري در مسكو

۱۱ تله‌ي گردشگري در مسكو

مسکو به عنوان پایتخت روسیه سالانه هزاران بازدیدکننده به خود جلب می‌نماید. این شهر همیشه میزبان گردشگران زیادی بوده است و همین امر موجب می شود که اشتباهاتی از جانب این گردشگران پیش بیاید که باید مراقب آنها باشند. ممکن است حتی زرنگترین مسافران در برخی از تله‌ های گردشگری مسکو گیر بیافتند بنابراین در اینجا مواردی را که شما پیش از سفر به مسکو باید بدانید مرور می نماییم:

۱۱ تله‌ي گردشگري در مسكو
۱. آرامگاه لنین

بازدید از مسکو و عدم دیدن جسد لنین ممکن است تصمیم اشتباهی به نظر بیاید. با این حال، باید انتظار کشیدن در صفوف طولانی همراه با گردشگران مشتاق دیگر را هم در نظر بگیرید. در زمستان، معمولاً خیلی بد نیست و صف سریع حرکت می کند، زیرا بازدیدکنندگان زیادی در پایتخت نیستند.

با وجود این در تابستان، صف می تواند ساعت ها طول بکشد و هنگامی که شما وارد می شوید، پیش از آنکه نگهبانان به شما ترک این محل را گوشزد کنند، می توانید حدود دو دقیقه به بدن لنین نگاه کنید. از زمان خود عاقلانه استفاده کنید و به خاطر آن جاذبه‌های گردشگری دیگر را از دست ندهید.

لنین
 ۲. تاکسی در ساعات شلوغی

مسکو نسبت به دیگر شهرهای روسیه ترافیک ترسناکی دارد. شما در یک تاکسی در مسکو فریب نخواهید خورد، اما در ساعات شلوغی احتمالاً وقت زیادی را صرف نشستن در این تاکسی‌ها خواهید کرد. به جای تاکسی گرفتن، با سیستم متروی مسکو به گردش بپردازید. استفاده از مترو بسیار آسان و ارزان است و شما را به همه جای شهر میبرد. ما تضمین می کنیم که با استفاده از مترو بتوانید در وقت و پول خود صرفه جویی نمایید و می‌تواند یک تجربه عالی برای شما باشد. متروی مسکو زیبا است و هر چه ایستگاه‌های بیشتری ببینید برایتان بهتر است.

۳. خیابان آربات
خيابان آربات

خیابان آربات در مسکو نمادین است و البته هیچ دلیلی هم برای عدم بازدید از آن وجود ندارد. از قدم زدن در این خیابان و آب و هوای زیبای تابستانی لذت ببرید، اما همچنین به یاد داشته باشید که افراد زیاد دیگری هم در حال انجام همین کار هستند. کافه‌ها و مغازه‌ها از این پتانسیل گردشگری خود به خوبی آگاه هستند و خوشحال هستند که می توانند بیشتر از آنچه در جاهای دیگر شهر انتظارش را دارید از شما پول بگیرند.

۴. پیشنهادات هتل

اکثر هتل‌ها باخوشحالی مجموعه ای از برگه‌های تبلیغاتی و بروشورهای رستوران‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهند که در آنها می توانید یک تجربه واقعی روسی با خرس‌های دست آموز و چیزهایی از این قبیل را داشته باشید. ممکن است این برایتان سرگرم کننده باشد که یک شب را این گونه سپری نمایید و یک تجربه گردشگری داشته باشید، اما فرهنگ محلی و واقعی روسیه را از دست ندهید. پاتوق محلی‌های مسکو را بیابید و از زندگی شهری در مسکو لذت ببرید که به احتمال زیاد قیمت‌ها برایتان منطقی ‌تر و به صرفه تر خواهد بود.

۵. کهربا برای سوغاتی
كهربا براي سوغاتي

هنگام بازدید از روسیه و بالتیک، خریدن یادبودهایی از جنس کهربا برای بردن به خانه شما را وسوسه خواهد کرد. بالاخره شما هر روز فرصت خریداری چیزی که میلیونها سال قدمت دارد را ندارید. اگر شما قصد خریدن کهربا دارید، در این مورد تحقیق نمایید. سوغاتی فروشی‌ها برای محصولاتی از جنس کهربا پول زیادی را از شما مطالبه خواهند کرد. حتی ممکن است بسیاری از آنها سعی کنند به شما محصولاتی که فقط شبیه به کهربا هستند را بفروشند. از مردم محلی بپرسید که از کجا می‌توانید کهربا یا سایر سنگ‌های معدنی روسی در شهر را خریداری کنید و از مناطق گردشگری دور شوید تا در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نمایید.

 ۶. جیب‌برها

مسکو بزرگ و شلوغ است. جیب‌برها به احتمال زیاد در فضاهای بزرگ و مملوء از گردشگران مانند میدان سرخ و یا داخل موزه‌ها مشغول به کار هستند. اطمینان حاصل کنید که همیشه مراقب هستید و اقدامات احتیاطی را انجام دهید: اموال ارزشمند خود را کنار بگذارید، پول زیادی را با خود حمل نکنید (مردم مسکو در اکثر نقاط کارت‌های اعتباری را قبول می‌کنند) و به ویژه مراقب مدارک مسافرتی خود باشید. گذراندن یک روز کامل در سفارت کشورتان در حال تلاش برای گرفتن گذرنامه موقت، اصلاً جالب نیست.

 ۷. عکس با استالین و لنین
عكس با استالين و لنين

افرادی که شبیه استالین و لنین هستند به طور مصمم در خیابان های نزدیک جاذبه‌های گردشگری پرسه می‌زنند. اگر چه ممکن است سرگرم کننده و دوستانه به نظر برسند، به یاد داشته باشید که گرفتن عکس با آنها رایگان نیست. اگر این احساس را دارید و واقعاً این عکس را می‌خواهید. در ابتدا قیمت آن را بپرسید. این قیمت ممکن است قابل مذاکره باشد یا شاید هم قیمتی باشد که مایل به پرداخت آن هستید. با پرسیدن این سوال از شرایط ناراحت کننده‌ای که ممکن است پس از گرفتن عکس پیش بیاید اجتناب خواهید کرد.

۸. راهنمایان دروغین

در حالی که در صف انتظار خارج از یک موزه ایستاده‌اید، ممکن است خود را در حال صحبت با یک راهنما که در مورد داشتن مجوزی واقعی لاف می‌زند، بیابید این افراد می‌خواهند شما را به گشت و گذار ببرند. قیمت ها به احتمال زیاد نسبتاً بالا خواهند بود و یا کیفیت تور خیلی خوب نخواهد بود. اگر تصمیم گرفتید که به پیشنهاد آنها عمل نمایید، مراقب باشید. کسب مجوزهای گردشگری آسان نیست و بدست آوردن آن نیاز به حضور در سخنرانی‌ها و شرکت در چند امتحان دارد. اگر می‌خواهید یک راهنما بگیرید کسی را استخدام کنید که واجد شرایط باشد و همه این مراحل را پشت سر گذاشته باشد.

۹. تاکسی‌های سیاه
تاكسي‌هاي سياه

تاکسی‌های سیاه هنوز هم در روسیه بسیار رایج هستند. آنها معمولاً سعی می کنند مشتریان خود را در اطراف فرودگاه ها یا ایستگاه های قطار پیدا کنند. بسیاری نیز در شب بیرون می‌آیند که تاکسی‌های معمولی زیاد نیستند. هنگامی که به فرودگاه می‌رسید، اطمینان حاصل کنید که تاکسی‌های فرودگاه را می‌گیرید زیرا که این سرویس باید بتواند در همان ابتدا قیمت را به شما اعلام نماید. اگر در شب در جایی گیر کردید و مجبور به گرفتن تاکسی سیاه شدید مطمئن شوید که پیش از حرکت قیمت را کاملاً واضح بیان نمایید و در پایان دقیقاً همان قیمت را پرداخت کنید. با این حال بهتر است که ریسک نکنید.

 ۱۰. ایرو اکسپرس

یکی از راه‌های بسیار تبلیغ شده برای رسیدن از فرودگاه به شهر استفاده از ایرو اکسپرس است. برای این منظور قطارهای مستقیم از سه فرودگاه در نظر گرفته شده است: فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو (Sheremetyevo)، فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو (Domodedovo) و فرودگاه بین‌المللی ونوکووا (Vnukovo). استفاده از این سرویس راه جذابی برای سفر است و قطعاً راحت ترین راه نیز هست، اما مطمئناً ارزان ترین روش نیست. اتوبوس هایی وجود دارند که از فرودگاه به نزدیکترین ایستگاه مترو می روند. اگر شما برای سفر خود بودجه خاصی دارید، انتخاب این گزینه برای شما بسیار ارزان‌تر خواهد بود. با این حال هزینه کردن و سفر با ایرو اکسپرس، سفر خوبی را برایتان ایجاد خواهد کرد.

۱۱. تورهای قایق
تورهاي قايق

شرکت‌های مختلف، سفر با قایق در مسیر رودخانه مسکو را به شما پیشنهاد می‌کنند. این تورها می‌توانند شامل گشت و گذار با شام و یا سفر‌های کوتاه باشند. از آنجا که همه آنها یک مسیر مشابه را می‌روند، به جز کیفیت قایق واقعاً تفاوت زیادی بین آنها وجود ندارد. بگردید و از شرکت‌های مختلف قیمت بگیرید. می‌توانید این کار را با اینترنت انجام دهید و مطمئن شوید که میدانید هزینه این تور چقدر باید باشد. اجازه ندهید که کسی بیشتر از شما پول بگیرد.

نظرات (2)

Bitcoin (BTC) might just be the golden opportunity of our era, poised to skyrocket to $200,000 in the upcoming year or the one following. In the past year alone, BTC has witnessed a staggering 20-fold increase, while other cryptocurrencies have surged by an astounding 800 times! Consider this: a mere few years ago, Bitcoin was valued at just $2. Now is the time to seize this unparalleled chance in life.
Join Binance, the world’s largest and most secure digital currency exchange, and unlock free rewards. Don’t let this pivotal moment slip through your fingers!
Click the link below to enjoy a lifetime 10% discount on all your trades.
https://swiy.co/LgSv

I just couldn’t depart your web site before suggesting that I extremely enjoyed the standard information a person provide for your visitors? Is going to be back often to check up on new posts

نظردهید