چک ، پایان کوید-19 را جشن گرفت

چک ، پایان کوید-19 را جشن گرفت

چک ، پایان خود‌خوانده کوید-19 را جشن گرفت ؛ به نحوی که هزاران نفر در این جشن شرکت کردند ، غذاها را با یکدیگر شریک شدند و هیچ خبری از رعایت فاصله اجتماعی نبود.

پایتخت چک این مراسم غیرعادی را به عنوان نماد خداحافظی با بیماری برگزار کرد ، تا به شهروندان نشان دهد دیگر نیازی به ترس از برخورد با دیگران و رفتن به مغازه‌ها و گشت و گذار در محله‌ها نیست.

میزی 500 متری روی پل معروف چارلز ، برپا شد و مردم در کنار یکدیگر غذاهایی  که از خانه آورده بودند را خوردند. با حضور هنرمندان محلی و نواختن موسیقی در خیابان‌ها، مردم نیز در این مراسم به هم‌خوانی و رقص مشغول شدند.

دلیل برگزاری

مراسم در حالی برگزار شد که طی هفته گذشته حدود 260  مورد جدید در این کشور گزارش شد ، اما ظاهرا اصلا به این موضوع اهمیت داده نشد که اگر چند فرد مبتلا ، که خبر از ابتلای خود ندارند در این مراسم شرکت کرده باشند، می‌تواند به عنوان مراسمی عمل کند که باعث شیوع و سرایت سریع و دوباره ویروس کرونا شود.

اوندرج کوبزا، از دست اندرکاران مراسم گفت: «ما می‌خواهیم پایان کوید-19 را جشن بگیریم و به مردم اجازه دهیم با یکدیگر ملاقات کنند و نشان دهیم دیگر نیازی به ترسیدن از ارتباط با دیگران نیست و نیازی نیست نگران گرفتن تکه‌ای ساندویچ از همسایه خود باشند.»

همچنین گفت که شهروندان چک به نحوه اداره بیماری کوید-19 در این کشور ، اعتماد بالایی دارند.

تاکنون در این کشور ، کمی بیش‌تر از 12 هزار مورد ابتلا گزارش شده و تنها شاهد مرگ 35 فرد مبتلا بوده است.

این مهمانی یک ماه بعد از آن برگزار شد که رستوران‌ها و اجازه بازگشایی یافتند و یک هفته بعد از آن که دولت اجازه گردهمایی‌های عمومی تا هزار نفر را اعلام کرد.

گالینا ، یکی از شرکت‌کنندگان در این مهمانی گفت ؛ در فیس‌بوک از این مراسم باخبر شده و تصمیم گرفته در آن شرکت کند. او گفت: «من تازه شیفت شب خود را تمام کرده بودم و فرصت آماده کردن چیزی نداشتم. ولی کمی خوردنی که در خانه پیدا کردم را با خود آوردم.»

نظرات (1)

Where green and red signals overlap merge, panels c, f, a yellow pattern is seen, indicating co localization of BRCA1 and FANCD2 buy generic cialis online safely

نظردهید