فروش مونالیزا !!!

فروش مونالیزا !!

مدیر یکی از شرکت‌های فناوری ، پیشنهاد داده است که  فرانسه می‌تواند برای جبران خسارات مالی حاصل از ویروس کرونا ، نقاشی مونالیزا را بفروشد.

استفان دیستینگویین، بنیان‌گذار شرکت‌ فناوری فابرناول ، این پیشنهاد را ارائه کرد و توضیح داد ؛ این کشور باید «جواهر خانوادگی خود» را حداقل به قیمت 50 میلیارد یورو بفروشد.

او همچنین گفت: « ما هر روز میلیاردها یورو از خسارت‌های این ویروس را فهرست می‌کنیم ، و هنوز در حال شمارشیم ولی به نظر می‌رسد این بحران قابل اندازه‌گیری نباشد. به عنوان فردی کارآفرین می‌دانم که این میلیاردها یورو پول ، زیر درخت سبز نشده و نهایتا برای ما هزینه خواهد داشت. یک راه‌حل آشکار ، فروش دارایی‌های ارزشمند کشور به بالاترین قیمت ممکن است ، البته دارایی‌هایی که برای آینده ما کمترین اهمیت ممکن را داشته باشند.»

او می گوید : مونالیزا نباید به قیمتی کمتر از 50 میلیارد یورو به فروش برسد. به من گفته شده این تخمین خیلی بیش از ارزش واقعی و حتی غیرمنطقی است ، ولی تاکنون استدلالی قوی برای چنین ادعایی به من ارائه نشده است.

او همچنین اظهار داشت ؛ تابلوی مونالیزا می‌تواند با نوعی از رمزارز نشانه‌گذاری شود ، تا تبادل آن بین کشورهای مختلف را آسان‌تر کند.

او توضیح داد: «از نظر حقوقی و فنی ، این راه‌حل مزایای بسیاری دارد ؛ به فرانسه و موزه لوور اجازه می‌دهد کنترل تابلو را بر عهده داشته باشند. چنین راهی حتی می‌تواند روح لئوناردو داوینچی را زنده کند ، که خالق این نقاشی و کسی است که تمام تکنیک‌ها و علوم دوران خود را از بر کرده بود.»

در سال 2019 ، موزه لوور این اثر را در برنامه‌ای با استفاده از واقعیت مجازی ، به علاقه‌مندان ارائه کرد تا بتوانند از راه دور ، شاهکار مونالیزای داوینچی را  در کنار جماعت گردشگران حاضر در این موزه مشهور ، ببینند.

بر اساس نظرسنجی از مشتریان شرکت ایزی‌جت، این تابلو در آوریل 2019 ناامید کننده‌ترین جاذبه گردشگری جهان لقب گرفت.

نظردهید