سفر به ایتالیا با پرواز نصف قیمت

شروع رقابت برای جذب گردشگر

با وجود محدودیتهای اخیر و تحت تاثیر قرار گرفتن صنعت گردشگری ، شهرهای توریستی وارد رقابت برای جذب گردشگر شده اند.

طرح پیشنهادی سیسیل

مسئولان محلی سیسیل ، با شروع رقابت برای جذب گردشگر ، اعلام کردند ؛ پس از کاهش محدودیت ها و باز شدن مرزهای کشور، با فروکش کردن انتقال ویروس کرونا ، سیاست پرداخت نیمی از هزینه بلیت پرواز، به همراه یک شب اقامت رایگان ، برای جذب بیشتر گردشگران خارجی را به اجرا خواهند گذاشت.

مقا‌م‌های اجرایی سیسیل با هدف جبران خسارات گردشگری این جزیره طی محدودیت های دو ماه گذشته، بودجه‌ی ۵۰ میلیون یورویی ، به این صنعت اختصاص داده اند. براساس این بودجه، اگر گردشگری حداقل ۳ شب در یکی از هتل‌ها یا اقامتگاه‌های این جزیره اقامت داشته باشد، هزینه یک شب از اقامت او دریافت نمی‌شود و ۵۰ درصد پول بلیت هواپیمای او نیز عودت داده می‌شود.

همچنین ، برای بازدید گردشگران از جاذبه‌های این جزیره مانند موزه‌ها، اماکن فرهنگی و آثار باستانی نیز تخفیف‌هایی درنظر گرفته شده است.

سیسیل، بزرگ ترین جزیره ی دریای مدیترانه، در جنوب ایتالیا قرار دارد و به دلیل جاذبه‌های طبیعی و آثار تاریخی ، مقصد بسیاری از گردشگران است. مرکز این جزیره شهر تاریخی پالرمو است.

بسته شدن مرز کشورها و اجرای سیاست قرنطینه عمومی ، توسط دولت‌ها باعث شده ، صنعت گردشگری بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا متحمل شود. همچنین ادامه رکود اقتصادی و افزایش بیکاری در جهان موجب شده تا فعالان این صنعت برای جبران خسارات  و ادامه بقاء خود و جذب گردشگران ، دست به کار شوند.

ونیز و گردشگری هوشمند

ونیز که اقتصادش وابسته به صنعت گردشگری است ، معمولا به دلیل حضور گردشگران ، از تراکم جمعیتی برخوردار است . در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۳۰ میلیون توریست از نقاط مختلف جهان را پذیرا بود.

با توجه به محدودیت های اخیر ، مسئولان ، صاحبان مشاغل و موسسات وابسته به صنعت گردشگری به فکر الگویی جدید برای آینده هستند . سیاستمداران محلی می خواهند از گردشگری انبوه به سمت اقتصاد نرم‌تر تغییر الگو بدهند، حتی اگر این به معنای تعیین سهمیه روزانه برای پذیرش حداکثر بازدید کننده خارجی باشد.

سیمونه ونتورینی که مسئولیت توسعه اقتصادی در شهرداری ونیز را برعهده دارد ، معتقد است که ساکنان شهر و شهردار ونیز در صددند تا دیدگاه خود را نسبت به گردشگری انبوه تغییر دهند.

به گفته معاون شهردار ونیز این اتفاق می‌تواند فرصتی مناسب برای تغییر به «گردشگری هوشمند باشد؛ به همراه توریست‌هایی که برای درک شرایط موجود و دوری از الگوهای نخ‌نما شده دوره‌ای دیگر ، وقت کافی می‌گذارند.»

در مجموع شهر توریستی ونیز که به شدت تحت تاثیر شیوع بیماری کووید۱۹ قرار گرفته ، با درس گرفتن از شرایط کنونی در صدد است تا ضمن حفظ زیبایی و جذابیت‌های خود ، با طرحی نوین از بازگشت به الگوی گردشگری انبوه خودداری کند.

نظرات (3)

Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you. https://accounts.binance.com/ru-UA/register-person?ref=UM6SMJM3

order tricor 200mg generic fenofibrate pills tricor 160mg sale

I really enjoyed this article informative and well-written. Thanks for sharing your knowledge with your readers.

نظردهید