راهکار ترکیه برای نجات صنعت گردشگری

راهکار ترکیه چیست ؟

راهکار ترکیه ، صدور گواهینامه ای است که با کسب آن در این شرایط ، میتوان به بهبود اوضاع صنعت گردشگری کمک کرد.

در راهکاری که وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه پیشنهاد داده ، از بازگشایی هتل‌ها در ایام تابستان به عنوان اولویت اصلی در احیای صنعت توریسم نام برده شده است.

صدور گواهی‌ ویژه بهداشتی که داشتن آن مستلزم اجرای تدابیر احتیاطی دقیق ، جهت پیشیگری از انتشار ویروس کرونا است،‌ اساس این طرح است.

این مجوز، در واقع راهکاری ویژه در شرایط بحرانی کنونی است ، که بوسیله آن زمینه ادامه فعالیت برای هتل‌ها و رستوران‌ها، خدمات حمل و نقل و دیگر خدمات گردشگری را آماده می‌سازد.

پروتکل تعیین شده

بر اساس پروتکلی که برای مراکز اقامتی تعیین شده ، حضور یک فرد برای نظارت بر اجرای تدابیر بهداشتی الزامی است. آموزش پرسنل ، برای رعایت مقررات و پروتکل‌های خاص،‌ اجرای مقررات فاصله گذاری اجتماعی و نصب علائم ویژه در بخش‌هایی از مراکز اقامتی که محل تردد و تجمع مسافران است،‌ کنترل درجه حرارت کارکنان و داشتن گواهی بهداشتی برای آنها، محدود شدن استفاده از امکاناتی نظیر سونا و سالن‌های بدن سازی به منظور انجام عملیات ضد عفونی و اطلاع رسانی نسبت به کنترل‌های بهداشتی انجام شده از دیگر بخش‌‌های این پروتکل اعلام شده است.

آیا این طرح به بهبود اوضاع کمکی میکند ؟

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه با اعلام کلیات طرح ، که به منظور احیای صنعت گردشگری مهیا شده ، می گوید که صدور گواهی‌های ویژه غیر از تضمین آسودگی خاطر مسافران، تعطیلاتی ایمن و بهداشتی را برای فراهم خواهد کرد.

به گفته او اجرای این طرح باعث می‌شود ، سفرهای گردشگری از بخش حمل و نقل و عبور از مرز گرفته تا بهداشت پرسنل و کلیه خدمات مسافرتی با اقدامات پیشگیرانه و تدابیر بهداشتی و درمانی همراه شود.

این راهکار در حالی قرار است اجرا شود که ترکیه هم اکنون با ثبت بیش از ۱۳۸ هزار ابتلا به ویروس کرونا ، در صدر کشورهای آلوده خاورمیانه  قرار گرفته است.

مقامات دولتی در آنکارا ، که اکنون با سپری شدن دوره اوج شیوع بیماری  و کاهش نرخ روزانه ابتلا به ویروس کرونا با شرایط بهتری از مقابله با بحران روبرو هستند، رفع تدریجی محدودیت‌ها را تنها راه چاره برای نجات اقتصاد ترکیه می‌دانند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه که ارزش پول کشورش طی مدت جاری به شدت افت کرده ، در این راستا خواهان اجرای تدابیری فوری است تا چرخ اقتصاد هر چه سریعتر به جریان بیفتد

دلیل منتقدان چیست ؟

دولت ترکیه اعلام کرده است که از یازدهم ماه مه مراکز خرید و آرایشگاه‌ها در این کشور بازگشایی و سالمندان و کودکان نیز پس از هفته‌ها می‌توانند از منازل خارج شوند.

با اجرای طرح ویژه احیای صنعت توریسم ،به نظر می‌رسد تکلیف ممنوعیت سفرهای داخلی و بین ‌المللی در این کشور نیز به زودی روشن شود.

در این راهکار ،  برنامه‌ای برای قرنطینه چهارده روزه مسافران خارجی در نظر گرفته نشده و مسافران از بدو ورود به فرودگاه‌های ترکیه ، تحت نظارت‌ و مراقبت بهداشتی قرار خواهند گرفت.

این طرح که بعضی از آن به عنوان نسخه‌ای شفابخش برای صنعت گردشگری ترکیه در شرایط کنونی ، نام می‌برند ، منتقدانی نیز دارد.

منتقدان ، اجرای آن را با توجه به نگرانی‌های موجود در جهان نسبت به خطرات بیماری کووید ۱۹ عملی نمی‌دانند. برخی نگرانند که رفع محدودیت‌ها و اجرای این راهکار که برای نجات اقتصاد ترکیه تدارک دیده شده، زمینه اوج‌گیری مجدد شیوع ویروس کرونا را در این کشور فراهم کند.


نظرات (8)

Great article! Your article helped me a lot. Thanks! What do you think? I want to share your article to my website: gate 交易所

Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you. https://accounts.binance.com/en/register?ref=P9L9FQKY

The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you. https://www.gate.io/ar/signup/XwNAU

Can you be more specific about the content of your enticle? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me. https://accounts.binance.com/en/register?ref=P9L9FQKY

Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me? https://www.binance.com/kz/register?ref=PORL8W0Z

Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

amoxicillin generic: doxycyclineca – amoxicillin discount
amoxicillin buy online canada

نظردهید