قلب تپنده هنر در دبی

قلب تپنده هنر در دبی

مجموعه گالری‌های خیابان السرکال در محله القوز، یکی از مناطق پربیننده است که آنجا را به قلب تپنده هنر در دبی تبدیل کرده است. خیابانی که زمانی ، مملو از انبارهای متروکه صنعتی بود ، حالا مرکزی برای جذب استعدادهای محلی شده و نقاشان و مجسمه‌سازان آخرین دستاوردهای هنری خود را ، در آن به نمایش می‌گذارند.

دبی

دبی بزرگ‌ترین شهر امارات متحده عربی است . این شهر در جنوب ایران ، در پیرامون خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان قرار دارد.

امروزه دبی به عنوان یک شهر جهانی و بازرگانی موفق در منطقه ،جای خود را پیدا کرده‌است. اگرچه اقتصاد دبی با صنعت نفت رشد کرد ، اما بیشتر درآمد دبی از منطقه آزاد جبل علی، فروش ملک به شهروندان خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، ترانزیت مسافر و کالا و همچنین ، قسمت بزرگی نیز از گردشگری تأمین می‌شود. دبی به تازگی توجه جهانیان را از راه ساخت و سازهای بزرگ و همین‌طور رویدادهای تفریحی و ورزشی هیجان‌انگیز به خود جلب کرده‌است.

همچنین درسال ‌های اخیر، به یکی از پیشتازان فرهنگی در خاورمیانه تبدیل شده و به گالری‌ های خود در زمینه هنرهای معاصر و اثرگذار ‌می بالد

محله القوز

منطقه القوز در غرب شهر دبی واقع شده است. این منطقه در شمال به الوصل و در غرب به ام الشیف، المناره و الصفا می رسد ، که یک مثلث بزرگ بین خیابان های الخیل و شیخ زائد تشکیل می دهد.

مناطق مسکونی القوز، میزبان خانواده های اماراتی با خانه های بزرگ و طرّاحی منحصر به فرد است و در نزدیکی پارک صفا و بیزینس بی قرار دارد.

محله القوز، قلب تپنده هنر در دبی ، زمانی محدوده‌ای صنعتی بود.

در کنار بهره‌مندی از آثار و کارگاه‌های هنریِ برجسته، زندگی در محله القوز نیز شادابی و جنب‌و‌جوش خاصی دارد ، چراکه هرجا هنر باشد زندگی هست.

هریک از اماکن این مجموعه ویژگی جالب و خاصی دارد، مثلا «کافه رایدر» کافی‌شاپی است در قالب فروشگاه لوازم موتورسواری، یا «میرزام» که در دل یک کارخانهٔ شکلات‌سازی جا داده شده است

کشف استعداد یا خرید !؟

همچنین علاقمندان می‌توانند در کارگاه‌های هنری این محله استعدادهای خود را کشف کنند. مثلا می‌توانند ، یاد بگیرند عطر بسازند و یا در کلاس هنرهای تجسمی ، نقاشی و مدیتیشن را با هم تجربه کنند.

برای علاقمندان به خرید هم فروشگاه‌های مختلفی هست، از تک‌فروشی‌ها گرفته تا مغازه‌های موزه‌ مانندی ، مثل نوستالژیا کلاسیک کارز. یک مرسدس رودستر کلاسیک در کنار چند مدل به‌یادماندنیِ رولز-رویس و فِراری گوشه‌ای از مجموعهٔ فعلی این فروشگاه را تشکیل می‌دهد.

اگر خریدار آثار هنری هم باشید این محله جای شماست. تقریبا همهٔ آثار فروشی است.

نظرات (3)

I am a website designer. Recently, I am designing a website template about gate.io. The boss’s requirements are very strange, which makes me very difficult. I have consulted many websites, and later I discovered your blog, which is the style I hope to need. thank you very much. Would you allow me to use your blog style as a reference? thank you!

The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you. https://www.gate.io/vi/signup/XwNAU

Thanks for shening. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good. https://www.binance.com/en/register?ref=P9L9FQKY

نظردهید