گردشگاه لَمِر ، دبی

گردشگاه لَمِر ، دبی

محلهٔ ساحلی لَمِر ( به معنای دریا ) یکی از محله‌های تماشایی تازه در دُبی است که پارک های آبی، ساحل و هنر خیابانی‌اش گردشگران را مجذوب می‌کند.

گردشگران می‌توانند در محله لمر تخت کنار دریا اجاره کنند و در کلبه‌های ساحلی رنگارنگ اینجا دوش بگیرند. در لمر بستنی با طعم‌های عجیب‌ وغریب هم پیدا می‌شود. صاحب فروشگاه می‌گوید: « ما طعم‌های جدید و عجیبی داریم ؛ مثلا بستنی با طعم سُس کاری، سُس کچ‌آپ ،‌ فلفل مکزیکی با شکلات، قُلفی ( دسر بستنی هندی ) ، هرچه که بگویی.»

پارک آبی لاگونا درست وسط محله لَمِر واقع شده است. سوار شدن بر سُرسُره‌های آبی پیچ‌ در پیچ شجاعت گردشگران را به چالش می‌کشد. موج‌سواری با موج‌ساز 180 درجه‌ای فلورایدر هم هیجان‌انگیز است.

برای ماجراجویی بیشتر باید به سمت ساحل رفت. دو پارک آبی در محلهٔ لمر هست که بازی‌های فراوانی دارند. می‌توانید ساحل را با جت‌ اسکی و راهنما دور بزنید. بچه‌هایی که عاشق بالا و پایین پریدن‌اند می‌توانند به زمین بازی هواهوا سری بزنند.

پیش از غروب باید در یکی از غذاخوری‌های رو به ‌دریا جا گرفت. رستوران «ماستی» ترکیب مدرنی از غذاهای هندی دارد. «ماستی» در هندی معنای شوخ و بازیگوش دارد و یکی از این غذاهای بازیگوشانهٔ اینجا «تندوری چیکن بائو» نام دارد.

بعد از خستگی در کردن ، وقت شبهای لَمِر می‌رسد. سینمایی با حال‌وهوای قدیمی، برگزاری جشن‌های فصلی ‌و تعداد زیادی هنرمند خیابانی در تمام شب گردشگران را سرگرم می‌کنند.

نظردهید