مانند یک کودک بخوابید!

مانند یک کودک بخوابید!

تخت خواب هایی که این هتل در اختیار مهمانان می گذارد، به گونه ای طراحی شده اند که شبیه به رحم مادر باشند تا شما بتوانید مانند یک کودک بخوابید.

  • این اتاق خواب های رحمی و جدید در آپارتمان های Z Room در منطقه Shoreditch لندن قرار دارند که این منطقه بخش تکنولوژیک شهر به شمار می آید.
  • این اتاق های عجیب که قیمت یک شب اقامت در آنها معادل 190 پوند است، دارای یک تخت مانند پیله، روشنایی ملایم و دیوارهای صورتی روشن هستند.
  • آنها طراحی شده اند تا آرامش و مراحل خوابیدن را بهتر نمایند که به یادگیری کمک می کند و خواب دیدن را تقویت می کند.
مانند یک کودک بخوابید!
طراحی این واحدها چگونه است؟

طراحان با این رویای خود طراحی اتاق خواب را به حد نهایی خود رسانده اند تا مهمانان هتل بتوانند در واقعیت مثل یک بچه بخوابند.

متخصصان ۹ ماه وقت گذاشته اند تا این حالت هنری را در آپارتمان های Zed Room به طور دقیق ایجاد نمایند که اتاق خوابی رحمی شکل و تخت خواب پیله مانند آن الهام گرفته از آسایش و امنیت کودک در رحم مادر است.

با روشنایی ملایم، دیوارهایی به رنگ صورتی روشن و تشک هایی با تکنولوژی برتر، قیمت یک شب اقامت در هر اتاق خواب «رحمی» معادل ۱۹۰ پوند است و برای تقویت حس مثبت، آرامش و بهبود مراحل خواب طراحی شده است که در نتیجه آن یادگیری بهتر می شود و رویاها خلق می گردند.

این آپارتمان ها از همکاری بین شرکت تکنولوژی خواب سیمبا و آپارتمان های طراحی شده کاکوز ایجاد شده اند و در شهر تکنولوژی لندن در شوردیچ آماده رزرو هستند.

روانشناس خواب در شرکت سیمبا، هوپ باستین می گوید: «اگر تا حالا برایتان پیش آمده است که متوجه شوید در هتل به خوبی همیشه نمی خوابید، شما تنها نیستید.»

چرا راحت نمی‌خوابیم؟

دانشمندان «اثر اولین شب» را بیش از یک دهه پیش تشخیص دادند که بر طبق آن نصف مغز به صورت ناخودآگاه مانند یک «نگهبان شب» عمل می کند و در محیط های نا آشنا هشیارتر می ماند.

با در نظر گرفتن این مورد، ما از هیچ تلاشی برای آرام کردن اثرات این پدیده در طراحی معماری اقامتگاه جدید و پیشرفته خواب خود، کوتاهی نکرده ایم.

این طراحی هنری اتاق خواب با هدف کمک به ساکت کردن حالت هشیاری زیاد مغز انجام گرفته است که به دلیل خوابیدن در مکانی جدید ایجاد می شود.

با استفاده از این بینش ها که ریشه در علم خواب دارند، این آپارتمان ها طراحی شده اند تا هر نقطه تماس حسگر بدن را درگیر کنند و اکوسیستم کلی ای را خلق نمایند که از لحظه ای که مهمانان اولین گام را داخل اتاق می گذارند به خواب آنها کمک می‌کند.

مبلمان اتاق دارای لبه های گرد و گوشه های تلطیف شده هستند و صندلی های متحرک در دسترس مهمانان قرار داده شده اند تا ذهن آنها را به حالتی از آرامش برسانند.

این الهام گرفته از هفته های آخر بارداری است که یک نوزاد بیشتر خواب REM یا عمیق دارد و در هفته آخر پیش از تولد به بالاترین زمان در کل زندگی یعنی ۱۲ ساعت در روز می رسد.

در مدت زندگی یک انسان هیچ موقع دیگری وجود ندارد که به این میزان زیاد خواب REM یا عمیق را تجربه کند.

این واحدها چه ویژگی‌هایی دارند؟

هم چنین این آپارتمان ها دارای منوی غذاهای سفارشی با مشارکت  آشپزخانه مورد علاقه سلبریتی ها، «دیتاکس کیچن» هستند که رژیم غذایی سرشار از سروتنین، ملاتنین و تریپتوفان را پیشنهاد می دهد که به مهمانان برای خوابیدن کمک می کند.

این اتاق ها دارای گیاهان تصویه کننده هوا و خواب آور هستند تا سموم را از بین ببرند و موزیک هارمونیک پس زمینه ای هم برای آرامش بخشیدن اجرا می شود.

هم چنین هر آپارتمان یوگا مت و جلسات مدیتیشن از طریق اپلیکیشن Calm در iPad دارد.

استیو رید، یکی از موسسین سیمبا می گوید: «اتاق های Zed اقامتگاه های سنتی نیستند. آنها کلاً برای کیفیت بهتر خواب دور از خانه طراحی شده اند و شما را در طول شب کوک می کنند تا در روز بعد با آنچه که زندگی پیش پای شما قرار می دهد روبرو شوید.»

یکی از موسسین کاکوز، فابین انیل اضافه کرد: « ما می کوشیم تا در خط مقدم نوآوری در بخش مهمان نوازی باشیم و وقتی حرف از تجربه مهمانان به میان می آید ما مرزها را گسترش می دهیم. طراحی و تندرستی محور همه فعالیت های ما هستند. ما باور داریم که خانه های ما باید چیزی بیش تر از یک آپارتمان باشند.»

هم چنین در اتاق های Zed تشک های هایبرید شرکت سیمبا قرار دارند که با استفاده از داده های پیچیده پروفایل بدن ۱۰ میلیون انسان در حال خواب طراحی شده اند و بالش ها و رواندازهای تنظیم دما با استفاده از تکنولوژی فضایی نیز در این اتاق ها به کار گرفته شده اند.

نظردهید