اسکی روی سقف هتل در سوئیس!

اسکی روی سقف هتل در سوئیس!

تا حالا اسکی کردن روی سقف هتل ها شاهکاری بوده است که به بدل های نقش جیمز باند در فیلم ها و یا احمق های مستی که عاشق گچ گرفتن دست و پایشان هستند، نسبت داده می شد اما این مورد با بازشدن درهای «هتل آدمارس پیگت» Audemars Piguet Hôtel des Horlogers در سوئیس تغییر خواهد کرد.

در این هتل جدید که قرار است سال ۲۰۲۰ بازگشایی شود، مهمانان خواهند توانست که بدون خطر مرگ یا شکستگی دست و پا از روی سقف هتل مستقیم به سمت مسیرهای اسکی در پایین اسکی نمایند.

اسکی روی سقف هتل در سوئیس!

این طرح بلندپروازانه از معماران گروه Bjarke Ingels، بالای ساختمان را به صورت یکپارچه با محوطه برفی پایین ترکیب می کند و ایده جالبی در Vallée de Joux غرب سوئیس است.

این هتل که به خاطر ساعت ساز سوئیسی، آدمارس پیگت Audemars Piguet، نام گذاری شده است در جوار موزه ای قرار خواهد گرفت که آن هم به افتخار این تولید کننده ساعت خواهد بود و طراحی این موزه نیز با همین گروه معماری است.

سراشیبی اسکی بر سقف هتل: این طراحی اسکی بازی را به مرحله دیگری می برد. زمانی که این هتل ساخته شود، مهمانان خواهند توانست که از سقف هتل و مستقیماً از خود هتل به سمت مسیرهای اسکی محلی در پایین اسکی نمایند.

شریک گروه معماری «BIG»، دانیل ساندلین به سی ان ان گفت که سقف چند منظوره این هتل نماد برقراری ارتباط است و هدف از آن تحکیم روابط بین محلیان و مهمانان و به همان میزان تحکیم روابط بین امور داخلی و خارجی است.

او می گوید: «در اوایل ساخت ما عاشق ایده ساخت تراسی شدیم که با محیط اطراف همخوانی داشته باشد، این منطقه اساساً در شیب قرار گرفته است.»

محیط طبیعی: هتل Audemars Piguet Hôtel des Horlogers طراحی شده است تا بدون نقص با محیط طبیعی اطراف هم‌خوانی داشته باشد.

در داخل ۲ رستوران، یک بار، یک تفرجگاه یا اسپا و اتاق کنفرانس علاوه براتاق های هتل قرار خواهند داشت.

ساندلین اضافه می کند: «آدمارس پیگت هتلی می خواست که بیشتر احساس مهمانخانه را داشته باشد تا یک هتل سنتی.»

همه اتاق ها با یک راهروی شیب دار به هم متصل خواهند بود که طراحی شده است تا حس یک مسیر اسکی را تداعی کند.

نمای غیر معمول: در داخل هتل دو رستوران، یک بار، یک اسپا و یک اتاق کنفراس زیر این نمای غیر معمول پنهان شده اند.

پس چطور می توان از سقف هتل به پایین اسکی کرد؟

ساندلین توضیح می دهد:« یک مسیر اسکی در حاشیه شهر و اساساً بیرون این ساختمان قرار دارد، پس در فصل زمستان خواهید توانست مستقیماً از راهروهای اتاق های هتل وارد تراس های سقفی شوید و فضای مجاوری خواهد بود تا بتوانید دنده عوض کنید و اسکی هایتان را بپوشید و به طور کلی فقط از رمپ به پایین و به دامن طبیعت اسکی نمایید.»

به شیب ها بروید: این هتل بر روی سراشیبی Vallée de Joux در سوئیس غربی قرار گرفته است و در جوار یک موزه به افتخار ساعت ساز سوئیسی، Audemars Piguet، خواهد بود.

ساندلین می گوید: «توانایی مستقیماً اسکی کردن از اتاق هتل خود به سمت مناظر بیرون، راهی یکپارچه و هیجان انگیز در اختیار بسیاری از مردم قرار خواهد داد تا به کشف محیط اطراف بپردازند.»

درون و بیرون: طراحی های داخلی مینیمالیستی و لوکس به نظر می رسند. در هم خوانی با تم اتاق ها از طریق یک راهروی شیب دار به هم وصل هستند.

«از سوی دیگر، این ویژگی به جامعه اسکی بازان محلی دسترسی مستقیمی به هتل خواهد داد.»

در طول تابستان سراشیبی ها پوشیده از چمن خواهند بود.

ساخت این هتل در دست اجرا است و کلنگ آن در آگوست ۲۰۱۸ زده شد.

اکتشاف محلی: دانیل ساندلین که شریک گروه معماران BIG است به سی ان ان تراول گفت: «توانایی مستقیماً اسکی کردن از اتاق هتل خود به سمت مناظر بیرون، راهی یکپارچه و هیجان انگیز در اختیار بسیاری از مردم قرار خواهد داد تا به کشف محیط اطراف بپردازند.»

ساندلین می‌افزاید: «در حالی که الان دارم با شما صحبت می کنم ما در حال کار هستیم و همین الان داریم بتن اولین طبقات را می ریزیم. این هتل دارد به واقعیت می پیوندد.»

نظردهید