محدودیت های کنونی و اثر آن بر توریسم اروپا

محدودیت های کنونی و اثر آن بر توریسم اروپا

محدودیت های کنونی ، بر صنعت توریسم بسیاری از کشورها اثر گذاشته است. برای شرکت‌ها و مناطقی که به این صنعت وابسته‌اند ، وقت کم است. در کمتر از دو ماه ، اوج گردشگری در نیم‌کره‌ی شمالی آغاز می شود. کشورهای بسیاری به توریسم وابسته اند . برای آن‌ها کنسل شدن این فصل ، می‌تواند فاجعه‌بار باشد . در ادامه کشورهایی از اروپا که بخش بیشتری از تولید ناخالص داخلی‌شان ، مربوط به توریسم است را بررسی می‌کنیم.

یونان

پیشگام کشورهای وابسته به توریسم ، یونان است با ۶۰۰۰ جزیره . در سال ۲۰۱۸ ، 20.6%  تولید ناخالص داخلی کشور ، مربوط به این صنعت بود و 30 میلیون توریست در آن سال از کشور دیدن کردند . توریسم نقش مهمی در خروج کشور از بحران اقتصادی داشت . به طور معمول ، هر توریست ۶۰۷ یورو در تعطیلاتش در یونان خرج می‌کند. انتظار می‌رود که امسال تنها ذره‌ای از آن خرج شود.

پرتغال

پرتغال بعد از یونان ، دومین سهم بزرگ توریسم در تولید ناخالص داخلی را دارد. حدود 19% از تولید ناخالص داخی کشور ، از این راه به دست می آید . موج سواری و غذاهای محلی ، پرتغال را به مقصدی جذاب در اروپا تبدیل کرده است . هزینه گذراندن شب در پورتو و لیزبون ، در دو سال گذشته ، به اندازه قابل توجهی افزایش داشته است که باعث شده ، هر توریست حدود ۱۲۶۱ یورو در طول سفرش خرج کند.

اتریش

در این کشور توریسم ، 15.5% تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد ، که امسال به احتمال زیاد با مشکل مواجه خواهد شد. دولت فدرال اتریش ، قصد دارد تا به توریست‌های آلمانی ، اجازه‌ی ورود به کشور را در سه ماه تابستان بدهد. 37% توریسم اتریش از آلمان می‌باشد.

اسپانیا

در اسپانیا 14.6% درآمد اقتصادی از توریسم است. بحران کرونا ، به شدت به این کشور ضربه زده‌ است. پرطرفدارترین مقصد برای توریست‌ها ، کاتالونیا می‌باشد ، اما جزایر قناری نیز ، جریان ثابتی از درآمد دارند. تقریبا 25% مراجعان ، از بریتانیا هستند.

ایتالیا

ایتالیا نیز از کشورهایی است که به شدت به توریسم وابسته است. 13% تولید ناخالص داخلی مربوط به این صنعت است. در سال ۲۰۲۰ ، این عدد احتمالا بسیار کمتر است. در سال ۲۰۱۸ ، آلپ و مکان‌های تفریحی ، ۶۲ میلیون نفر را میهمان ایتالیا کرد که این کشور را به یکی ازپرطرفدارترین مقاصد سفر کرد.

نظرات (3)

I agree with your point of view, your article has given me a lot of help and benefited me a lot. Thanks. Hope you continue to write such excellent articles.

Reading your article helped me a lot and I agree with you. But I still have some doubts, can you clarify for me? I’ll keep an eye out for your answers.

I am an investor of gate io, I have consulted a lot of information, I hope to upgrade my investment strategy with a new model. Your article creation ideas have given me a lot of inspiration, but I still have some doubts. I wonder if you can help me? Thanks.

نظردهید