۱۰ جاذبه گردشگری برتر کروواسی

کروواسی با داشتن ساحل صخره‌ای، خط ساحلی نامنظم و بیش از هزار جزیره به خود می‌بالد و دارای یکی از زیباترین  مناطق ساحلی در اروپا است. علاوه بر این، بسیاری از شهرها و شهرک‌های ساحلی کروواسی تاریخ جالبی دارند و مملوء از بقایای تاریخی برجای مانده از دوران رومی‌ها و ونیزی‌ها هستند که از بهترین جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می آیند.

در اینجا لیستی از بهترین جاذبه های گردشگری کروواسی را ملاحظه‌ می‌فرمایید.

۱۰. گورنجی گراد
۱۰ جاذبه گردشگری برتر کروواسی

«گورنجی گراد» مرکز قرون وسطایی زاگرب بشمار ‌می‌آید و در لغت به معنی «شهر بالاتر» است. این شهر به صورت دو بخش یا شهرک مجزا شکل گرفت، یکی «کپتول» که مقر اسقف بود و دیگری «گرادک» که شهری آزاد محسوب می‌شد و تجار و صنعتگران در آن زندگی می‌کردند. این شهرک‌ها در دهه ۱۷۷۰ با هم ادغام شدند تا بخش شمالی شهر تاریخی زاگرب را تشکیل دهند. نقطه کانونی گورنجی گراد، میدان اطراف کلیسای سنت مارک است که مرکز مذهبی شهر قدیمی زاگرب بشمار می‌آید.

۹. کلیسای «یوفرازین باسیلیکا»
۱۰ جاذبه گردشگری برتر کروواسی

کلیسای یوفرازین باسیلیکا متعلق به قرن ششم میلادی است و برترین جاذبه گردشگری شهر «پورچ» تلقی می‌شود، شهر«پورچ» دو هزار سال قدمت دارد و در «ایستریا» واقع شده است. این کلیسا یکی از اولین نمونه‌های معماری بیزانتین در منطقه مدیترانه است و با وجود اینکه حوادث، آتش سوزی‌ها و زلزله‌ها موجب ایجاد تغییرات کمی در آن شده‌اند همچنان تا حد زیادی شکل اصلی خود را حفظ کرده است. کلیسای باسیلیکای کنونی در دوره اسقف «یوفراسیوس» و در مکانی که قبلاً کلیسای قدیمی‌تری در آن قرار داشت، ساخته شده است. موزاییک‌های دیواری این کلیسا توسط استادان بیزانتی و موزاییک‌های کف آن توسط متخصصان محلی ساخته شده‌اند.

۸. ملجت
۱۰ جاذبه گردشگری برتر کروواسی

جزیره «ملجت» یکی از بزرگترین جزایر در مناطق جنوبی کرواسی است. 72 درصد از این جزیره پوشیده از جنگل است و در باقی آن زمین‌های کشاورزی، تاکستان‌ها و روستاهای کوچک به صورت پراکنده قرار دارند. این جزیره برای استراحت و آرامش مکانی فوق‌العاده است. دو دریاچه آب شور به نام‌های «ولیکو» و «مالو جوزرو» هم هستند که در انتهای بخش غربی جزیره ملجت واقع شده‌اند. در وسط دریاچه «ولیکو جوزرو» یک جزیره کوچک دیگر قرار دارد که صومعه‌ای قدیمی در آن ساخته شده است.

۷. قصر «دیوکلتیان»

قصر «دیوکلتین» در اسپلیت توسط امپراطور رومی به نام «دیوکلتیان» پیش از کناره‌گیری داوطلبانه‌اش از قدرت ساخته شده است. او ایام بازنشستگی خود را به مراقبت از باغ‌ها و گیاهانش در این قصر گذارند. بعد از این که رومیان این مکان را ترک کردند، قصر «دیوکلتیان» برای چندین قرن خالی باقی ماند. در قرن هفتم ساکنین مجاور این منطقه برای فرار از دست بربرهای مهاجم به داخل دیوارهای این قصر گریختند. از آن زمان تاکنون این قصر دوباره به مکانی برای سکونت تبدیل شد و ساکنان آن خانه‌ها و مغازه‌های خود را در زیرزمین این قصر و مستقیماً در درون دیوارهای آن ساختند. امروزه نیز می‌توانید رستوران‌ها و مغازه‌های بسیاری و همچنین تعدادی خانه در درون دیوارهای قصر «دیوکلتیان» بیابید.

۶. پولا آرنا
Roman time arena in Pula, detail, Croatia. UNESCO world heritage site.

آمفی تئاتر «پولا»، ششمین استادیوم بزرگ بازمانده از دوران امپراطوری روم و یکی از بهترین بناهای تاریخی حفظ شده در کرواسی متعلق به این دوران است. «پولا آرنا» در قرن اول میلادی ساخته شده و بیش از 26.000 تماشاگر را در خود جای می‌داد. در قرن پانزدهم بسیاری از سنگ های این آمفی تئاتر برای ساخت خانه و سازه‌های دیگر در اطراف آن استفاده شدند اما خوشبختانه پیش از تخریب کامل این بنای تاریخی، این کار متوقف شد. امروزه، پولا آرنا، یکی از محبوبترین جاذبه‌های گردشگری در کشور کروواسی است که در ماه‌های تابستان برای برگزاری فستیوال‌ها و اجراهای هنری متعدد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۵. کورکولا

ششمین جزیره بزرگ کروواسی، «کورکولا» نام دارد که به وسیله یک تنگه باریک از سرزمین اصلی کرواسی جدا شده است. پایتخت این جزیره نیز با نام «کورکولا» شناخته می‌شود و به آن لقب «دوبروونیک کوچک» را نیز داده‌اند. این شهر باستانی از زیباترین شهرهای ساحلی کروواسی به‌ شمار می‌آید و به دلیل معماری منحصربفردش شهرت یافته است. یکی از مهم ترین جاذبه‌های گردشگری در این شهر خانه «مارکو پولو» است و ادعا می‌شود که این جهانگرد مشهور در آن بدنیا آمده است. بزرگ ترین و زیباترین ساختمان در شهر «کورکولا»، کلیسای جامع «سنت مارکو» است که به سبک معماری گوتیک و رنسانس ساخته شده و در قرن پانزدهم ساخت آن به پایان رسیده است.

۴. رووینج
Kroatien. Istrien. Rovinj. Luftaufnahme von Rovinj in Istrien mit Blick auf die Altstadt. Im Hintergrund eine Inselkette.

«رووینج» یکی از خوش منظره ترین شهرهای منطقه مدیترانه است. با تجمع خانه‌های رنگ آمیزی شده در خیابان های شیب دار و پر پیج و خم در کنار یکدیگر، «رووینج» بهترین مکان برای گشت و گذار محسوب می‌شود. این شهر هنوز هم بندری فعال در زمینه ماهیگیری است و بازدیدکنندگان می‌توانند با یک قایق به جزایر زیبای اطراف آن بروند. به خاطر زیبایی بکر جنگل‌ها و خط ساحلی نامنظم آن، مناطق اطراف «رووینج»  با عبارت “منطقه خوش منظره، شگفت انگیز و برجسته ” توصیف شده‌اند.

۳. هوار

جزیره هوار و به ویژه شهر هوار یکی از محبوبترین جاذبه‌های گردشگری در کشور کروواسی به شمار می‌آید. باغ‌های زیتون و درختان میوه و کشتزارهای اسطوخودوس بخش زیادی از زمین‌‌های کشاورزی این شهر را در بر می‌گیرند. شهر هوار در خلیجی طبیعی با مناظر بسیار زیبا واقع شده است و از جنوب توسط زنجیره جزایر «پاکلنی» محافظت می‌شود. این شهر، بندری مشهور برای قایق‌های تفریحی است که اطراف دریای آدریاتیک در حرکت هستند و به ویژه در ماه‌های تابستانی به این منطقه می‌آیند. «استاریگراد» قدیمی ترین روستای این جزیره است که به همراه «جلسا» و همچنین روستاهای کوچک دیگر که در ساحل پراکنده هستند یا در میان پوشش گیاهی سرسبز جزیره جای گرفته‌اند نیز ارزش بازدید و گشت و گذار را دارند.

۲. دریاچه‌های «پلیتوایس»
Waterfalls in Plitvice National Park, Croatia

دریاچه‌های «پلیتوایس» با داشتن جاذبه‌های طبیعی فراوان یکی از زیباترین مقاصد سفر در قاره اروپا به‌ شمار می‌آیند. به دلیل اهمیت و زیبایی طبیعی این جزایر، در سال ۱۹۴۹ سیستمی تشکیل شده از 16 دریاچه به هم پیوسته و مجموعه جنگلی بزرگ در اطراف آنها، به عنوان پارک جنگلی تعیین شدند. دریاچه‌های زیبای «پلیتوایس» به خاطر رنگ‌های منحصربفردشان از قبیل رنگهای نیلی، سبز، آبی و خاکستری شهرت دارند. محیط اطراف این دریاچه ها زیستگاه گونه‌های گسترده‌ای از جانوران و پرندگان مختلف است. گونه‌های جانوری نادری مانند خرس قهوه‌ای اروپایی، گرگ، عقاب، جغد و سیاهگوش را می‌توان در کنار بسیاری از گونه‌های جانوری معمولی تر در اطراف این منطقه یافت.

۱. دوبروونیک

شهر دوبروونیک که لقب «مروارید دریای آدریاتیک» را به آن داده‌اند به عنوان یکی از برجسته‌ترین و مشهورترین جاذبه‌های گردشگری کروواسی و منطقه مدیترانه شناخته می‌شود. این شهر با دیوارهایی دور تا دور آن در مسیر تجارت دریایی ساخته شده بود. در قرون وسطی شهر دوبروونیک تنها شهری در منطقه آدریاتیک بود که رقیب شهر ونیز محسوب می‌شد و در قرون پانزدهم و شانزدهم پیشرفت چشمگیری داشت. دوبروونیک معماری خیره کننده‌ای دارد و در آن جزئیات و مجسمه‌های زیبا به فراوانی یافت می‌شوند و همچنین کلیساها، صومعه‌ها، موزه‌ها، آبشارها و البته دیوارهای مشهوری که شهر را در بر گرفته‌اند از ویژگی‌های حائز اهمیت آن به شمار می‌آیند.

نظرات (3)

Currently, three anti aromatase drugs 2 4 are approved for the treatment of postmenopausal women with breast cancer cialis online reviews It s safe to say that I have been looking up this topic for years now, wanting answers

cialis 40 mg itraconazole will increase the level or effect of lopinavir by affecting hepatic intestinal enzyme CYP3A4 metabolism

van Goudoever J cheap propecia online uk levitra ivermectina acelera o corao The couple, from St Columb, Cornwall, cannot drive and had to ask for a lift from Corey s grandmother, Glynnis Duffield

نظردهید