آکواریوم اقیانوس شناسی والنسیا

یکی از بزرگترین آکواریوم های اروپا در محلی با معماری آوانگارد به نام شهر علوم در والنسیا واقع شده است.

این مکان واقعاً به احترام دریاها و اقیانوس های سیاره زمین ساخته شده است و شامل آکواریوم های بزرگی می شود که مهمترین زیست بوم های زیر دریا را تکثیر می کنند و دریایی مملوء از احساسات را پدید می آورند و می توانند تخیل ما را به جریان بیاندازند. میهمانان می توانند از میان طولانی ترین تونل زیر دریایی در اروپا و از زیر دندان های تیز کوسه ها بگذرند و تنها خانواده نهنگ های سفید در اروپا را کشف نمایند.

آکواریوم اقیانوس شناسی والنسیا
چه کسانی به بازدید آکواریوم اقیانوس شناسی والنسیا می‌روند؟

اقیانوس شناسی والنسیا، بهشتی برای خانواده‌های فرزند دار است اما برای بزرگسالان هم تجربه احساس خاصی را به ارمغان می آورد. در حالی که گروه های خانوادگی با فرزندانشان می توانند یک روزکامل را با تماشای این موجودات زیبای دریایی و زمینی سپری کنند، گروه‌های بزرگسالان ۲ تا ۳ ساعت را در آکواریوم اقیانوس شناسی وانسیا می گذرانند. به هر حال ما این آکواریوم را به عنوان یکی از مکان های دیدنی در والنسیا به شما توصیه می کنیم.

برای همه دوستداران طبیعت مکان علمی دیگری هم وجود دارد. «Hemisferic» یک آسمان نما، Laserium (نمایش نور) و سینمای Imax با شکوه است و صفحه نمایش این سینمای Imax بیش از ۹۰۰ متر مربع وسعت دارد. این جذابیت ها متعلق به مجموعه شهر هنرها و علوم هستند و این ساختمان توسط سانتیاگو کالاتراوا طراحی شده است.

در واقع این ساختمان یک چشم غول پیکر است که در مساحتی حدود ۱۳ هزار متر مربع ساخته شده است و بازتاب آن در دریاچه ای با وسعت ۲۴۰۰۰ متر مربع دیده می شود. کل سازه فرم نیم کره مانندی دارد و قسمتی منحنی شکل مانند پلک که پوشش بخش سینما است آن را دربرگرفته است که قابلیت باز و بسته شدن نیز دارد.

نظردهید