۴ مولفه موثر بر قیمت بلیط هواپیما در دوران پس از کرونا

۴ مولفه موثر بر قیمت بلیط هواپیما در دوران پس از کرونا

انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی، بر این باور است که به زودی دوران بلیط ‌های ارزان ، دوره کرونا به پایان خواهد رسید و با کاهش سطح بحران در نقاط مختلف جهان قیمت‌ها افزایش خواهند یافت.

از آنجایی که کشورها درحال تدوین برنامه‌هایی جهت بازگشایی مرزها و مشاغل مختلف هستند ، و ایرلاین‌ها  نیز شروع به راه‌اندازی مجدد پروازهای خود کرده‌اند ، پاسخ به این سوال به یک بررسی همه‌جانبه نیاز دارد.

  • بررسی تاثیرات فاصله‌گذاری اجتماعی بر قیمت بلیط هواپیما

با کاهش محدودیت‌های مربوط به کرونا، ایرلاین‌ها سیاست‌های متفاوتی را اتخاذ کرده‌اند، برخی به روش قبل در حال فروش هستند، برخی با 50 تا 60 در صد ظرفیت به کار خود ادامه می‌دهند و بعضی نیز این گزینه را در اختیار مسافر قرار می‌دهند تا با پرداخت هزینه بیشتر درباره فاصله اجتماعی تصمیم‌گیری نماید.

به عقیده برخی کارشناسان، یاتا بر این باور است که سلامت مالی و اقتصادی ایرلاین‌ها ، از سلامت مسافران و کارمندانشان مهم‌تر است.

ترس و اعتماد، دو احساس تاثیرگذار هنگام برنامه‌ریزی سفر خواهند بود و اگر مسافران احساس کنند که ایرلاین به سلامت کارکنان خود اهمیت نمی‌دهد، این امر برنامه سفر آن‌ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

  • بررسی تاثیرات قیمت نفت بر قیمت بلیط هواپیما

حدود 20 تا 25 درصد از هزینه‌های عملیاتی شرکت‌های هواپیمایی را ، سوخت هواپیما تشکیل می‌دهد و در این اوضاع، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی با توافق بر خرید مقدار معینی از نفت برای آینده با قیمت تعیین‌شده فعلی، از این موقعیت استفاده می‌کنند تا خطر نوسانات قیمت سوخت در آینده را به حداقل برسانند.

همان‌طور که می‌دانید ایرلاین‌ها هزینه سوخت را با عنوان “YQ” در قیمت بلیط لحاظ می‌کنند و با توجه به کاهش شدید قیمت نفت، هزینه سوخت با کاهش چشمگیری روبرو شده است. از سوی دیگر باید توجه داشت که قیمت نفت خام تنها شاخص تعیین قیمت سوخت نیست و نفت باید برای تبدیل شدن به سوخت جت، فرآوری گردد. احتمالا با توجه به شرایط فعلی، منطقی به‌نظر نمی‌رسد که ایرلاین‌ها بخواهند ، حجم بالایی از نقدینگی فعلی خود را صرف خرید نفت برای آینده کنند.

  • بررسی تاثیر وضعیت مقاصد گردشگری بر قیمت بلیط هواپیما

مشخص است که عدم‌اطمینان ، باعث تردید مسافران می‌شود و از نظر برخی، حتی بلیط‌ها با قیمت بسیار پایین نیز ارزش کافی برای ریسک انجام سفر به مقاصد با ریسک بالا و متوسط را ندارد.

در ماه‌های ابتدایی شیوع کرونا، بسیاری از مسافران که قصد سفر تفریحی داشته‌اند، پرواز خود را عقب انداختند و با ادامه‌دار شدن این وضعیت ، مجبور به تعویق دوباره پرواز خود شده‌اند.

به همین دلایل ، احتمالا شاهد ارائه تسهیلات دولتی مانند ، رایگان کردن موزه‌ها که نمونه آن در ایتالیا اجرا شد و یا حتی طرح‌های تشویقی ایرلاین‌ها برای سفر نیز خواهیم بود

  • بررسی تاثیر تصمیمات ایرلاین‌ها برای تعادل تقاضا

یکی از اصلی‌ترین روش‌های کاهش هزینه برای ایرلاین‌ها، تعدیل نیرو است. اما این موضوع نمی‌تواند حاشیه امنی را برای ایرلاین‌ها ایجاد نماید و تنها روشی که برای تعادل در سود و هزینه شرکت باقی می‌ماند، مدیریت تقاضا است.

ایرلاین‌ها نمی‌خواهند قیمت‌های بلیط هواپیما شکسته شود ، چون می‌دانند که مسافرین قبل از وضعیت کرونا، حاضر به پرداخت این بها بوده‌اند. به همین دلیل سعی در مدیریت تقاضای بازار خواهند داشت و تلاش می‌کنند تا قیمت بلیط‌ها را کاهش ندهند. به‌طور‌کلی می‌توان گفت که ایرلاین‌ها، نیروی‌انسانی خود را با میزان تقاضای بازار تطبیق خواهند داد تا مجبور به کاهش قیمت در بلیط هواپیما نشوند.

نظرات (1)

fenofibrate 200mg without prescription tricor 160mg price buy fenofibrate 160mg online

نظردهید