بازگشایی جزیره بالی

بازگشایی جزیره بالی

مردم بالی همزمان با بازگشایی این جزیره پس از ماه‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا، مراسم دعا و شکرگذاری به جای آوردند.

بیش از 1000 نفر با حضور در معبد هندو بساکیح در شهر کارانگاسم، به خاطر عبور این جزیره از بحران کووید-19 به شکرگذاری پرداخته و آغاز دوره «عادی جدید» را به یکدیگر تبریک گفتند.

بالی حدود 1850 نفر مبتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده و در اثر این بیماری تا کنون 20 تن قربانی داشته است. این در حالی است که مجمع‌الجزایر اندونزی از اوایل ماه مارس تا کنون، در مجموع بیش از 63700 نفر مبتلا ، و 3171 قربانی داشته است.

طبق اعلام استاندار بالی، قرار است ورود گردشگران داخلی به این جزیره آسیایی  به تدریج در طول این ماه امکان‌پذیر شود اما به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا «تدابیر شدید بهداشتی» در نظر گرفته شده است.

دولت محلی در نظر دارد ورود گردشگران خارجی به این جزیره را در ماه سپتامبر مجاز اعلام کند.

گردشگری در بالی منبع اصلی درآمد مردم محسوب می‌شود و محدودیت‌های کرونایی به اقتصاد منطقه آسیب رسانده است.

با توجه به اطلاعات سازمان آمار بالی، نرخ اقامت در هتل‌های ستاره‌دار این جزیره در ماه می نزدیک به دو درصد سقوط کرده، که نسبت به نرخ 62 درصدی ماه دسامبر، قبل از شروع همه‌گیری ویروس، و نرخ 51 درصدی ماه می سال گذشته، بسیار پایین است.

مقام مسئول امور میزبانی، می‌گوید کسب و کارهای وابسته به گردشگری با اجرای سیاست‌های بهداشتی، خود را برای بازگشایی جزیره آماده می‌کنند. هدف این است که با بهبود سیاست‌ها، شرایط هر چه بهتری برای زمان بازگشایی جزیره بر روی گردشگران خارجی فراهم باشد.

نظردهید