اعجاز روسیه

Miracles of Russia

اکثر گردشگران روسیه را با کلیساهای سنگی سفید، خانه های چوبی کوچک، دختران زیبا و سایر چیزهای عجیب و غریب از این دست می‌شناسند. با این حال، فرهنگ روسی ارتباط بسیار نزدیک تری از آنچه به نظر میرسد، با غرب دارد.

فقط اگر نگاهی به استحکامات Königsberg بیندازید (مردم محلی این مکان را با نام کالینینگراد می شناشند) و یا یافته های باستان شناسی اسکاندیناوی در گورودیسچه Rurikovo یا مجموعه های غنی از هنر اروپا در موزه پوشکین و آرمیتاژ را در نظر بگیرید، متوجه این ارتباط میشوید. در واقع، اینها هیچ ارتباطی با کلیشه های شکل گرفته از روی عادت ندارند و این واقعاً شگفت انگیز است.

کالینینگراد ، “غرب روسیه”.

کالینینگراد که پیش از این شهر کنیگسبرگ از پروس شرقی بود، غربی ترین شهر روسیه است. این مکان جایی است که فرهنگهای اروپایی و روسی (از جمله اتحاد جماهیر شوروی) در هم تنیده شده‌اند و در آن معماری گوتیک ساختمانهای به سمت مدرنیته سوق میابد.

کلیسای جامع Königsberg نقطه عطف این شهر است. این منطقه در منطقه تاریخی شهر، جزیره کنیفف واقع شده است (به طور غیر رسمی آن را “جزیره کانت” می نامند و در اینجاست که فیلسوف ایمانوئل کانت شهروند پر افتخار کنیگسبرگ دفن شده است). کلیسای جامع، به عنوان نمونه ای از سبک گوتیک آجر (یا بالتیک)، در قرن 14 ساخته شد.

مراسم  های مذهبی عمومی دیگر در اینجا برگزار نمی شوند، اما می توانید به عنوان موزه از آن بازدید کنید یا در یک کنسرت شرکت کنید. تقریباً تمام تزئینات غنی آن در طول جنگ جهانی دوم در آتش سوزی از بین رفتند، اگرچه سنگ نوشته ها و یک برج داخلی که توسط طاق های برجسته درهم تنیده تشکیل شده است، باقی ماند‌ه‌اند.

Miracles of Russia

کالینینگراد (سابقاً شهر پروی Königsberg ) غربی‌ترین شهر روسیه است. این مکان جایی است که فرهنگهای اروپایی و روسی در هم تنیده اند و معماری گوتیک به مدرنیته نزدیک می‌شود.

افق منحصر به فرد این شهر توسط ساختارهای نظامی مختلفی شکل گرفته است، مانند دروازه فردریشبورگ که در قرن نوزدهم ساخته شد و در حال حاضر به نام قلعه ویران شده شناخته می‌شود. این شهر دارای کلیساهای کاتولیک و پروتستان زیادی است، اما اینها همیشه به عنوان کلیسا مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

به عنوان مثال، کلیسای نئوگوتیک خانواده مقدس، که در اوایل قرن بیستم پس از ارائه طرحی توسط معمار فریدریش هاییتمان ساخته شد و اکنون میزبان سالن کنسرت فیلارمونیک کالینینگراد است.

Miracles of Russia

این شهر دارای موزه های بی نظیری است. به عنوان مثال، موزه عنبر که در سال 1969 در یکی از قلعه های سابق افتتاح شد و برج دوحه در دروازه روسگارتن. موضوع این است که بزرگترین ذخایر کهربای (کاوش شده) در جهان در نزدیکی کالینینگراد قرار دارند. این موزه دارای اشیایی از کهربا و آثار هنری بسیاری است.

یکی دیگر از موزه های کالینینگراد موزه جهانی اقیانوس است. در اینجا با ناوبری و زندگی دریایی آشنا خواهید شد. نمایشگاه موزه شامل کشتی ها، زیر دریایی‌ها، اسکلت کچالوت و مجموعه ای از توپ ها و لنگرهای قدیمی است.

باغ گیاه شناسی کالینینگراد از اوایل بهار تا اواخر پاییز پذیرای بازدید کنندگان است. مجموعه آن شامل بیش از 2500 گیاه است. پارک مرکزی که به عنوان یک پارک انگلیسی ایجاد شده است در گذشته با نام لوئیزن واهل شناخته می شد و در اوایل قرن 19 توسط خانواده سلطنتی پروس به عنوان یک اقامتگاه رسمی تابستانی مورد استفاده قرار گرفت.

در اینجا کلیسای بزرگداشت ملکه لوئیز (هم اکنون تئاتر عروسکی کالینینگراد) و تندیس های ولادیمیر ویسوتسکی و بارون مونچوزن را نیز مشاهده خواهید کرد.

روس ها به توصیف کتاب‌های تاریخ

برای اینکه جایی را که این منطقه از روسیه در آن تأسیس شده است با چشم خودتان ببینید، به شما توصیه می شود از پایتخت های باستانی شمال غربی کشور بازدید کنید.

استارایا لادوگا، اولین پایتخت روسیه باستان، بخشی از مسیر معروف تجارت از وارنگیان به یونانیان است. امروزه، این مکان یک شهرک کوچک است. در سال 862، روریک، یکی از روسای وارنگیان (نوردیک) که برای حکومت اسلاوها دعوت شده بود، سرمایه خود را در اینجا کسب کرد.

این افسانه می گوید که نخستین کلیسای چوبی در استارایا لادوگا توسط اولگ نوگورود (که به عنوان اولگ پیامبر نیز معروف است) ساخته شده که محل دفن هم در این مکان است. امروزه ارگ ​​قدیمی Staraya Ladoga  تا حدودی بازسازی شده است و برخی از قطعات آن مربوط به قرن دوازدهم است.

Miracles of Russia

.ساختار دیگر همین دوره کلیسای سنت جورج است. در اینجا نقاشی های دیواری به قدمت قرن دوازدهم و قدیمی ترین تصویر سنت جورج در روسیه را مشاهده خواهید کرد.

این موزه واقع در برج گیت قلعه استارایا لادوگا دارای یک نمایشگاه غنی است که تاریخچه این مکان را بازگو می کند. استارایا لادوگا مکانی محبوب برای جشنواره های تجدید قرون وسطایی به شمار می‌آید.

ولیکی نوگورود بر سرزمین های شمالی روسیه مسلط شد. این مکان یکی از باستانی ترین و زیباترین شهرهای روسیه است و در قرن نهم برای سکونت رووریک تأسیس شد و با گذشت زمان به عنوان یک شهر تجاری ثروتمند رشد کرد.

این شهر در طول جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید و پس از بازسازی، مرکز شهر تاریخی به یک منطقه توریستی ساکت و جذاب تبدیل شد.

بازدید از کرملین، یک ارگ آجری قرمز در کرانه رودخانه ولخوف، قطعاً  امری ضروری است. کلیسای جامع سنت سوفیا (ساخته شده در 1045) یک کلیسای جامع سنگی پنج گنبدی سخت است که با گالری هایی احاطه شده است.

Miracles of Russia

Veliky Novgorod  یکی از باستانی ترین و زیباترین شهرهای روسیه است. این شهر در قرن نهم برای سکونت رووریک تأسیس شد و با گذشت زمان به عنوان یک شهر تجاری ثروتمند رشد کرد.

نوگورود مرکزی برای نقاشی نمادها  بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به موزه آیکن ها سری بزنید. در اینجا یکی از بهترین مجموعه نمادهای روسیه را پیدا خواهید کرد. بسیاری از کلیساهای قرن دوازدهم در دربار یاروسلاو واقع شده اند.

یکی دیگر از دیدنی های حیرت انگیز که زیبایی های طبیعی و ایده های معمار را با یکدیگر ترکیب می کند، صومعه یوریف و پریون چاپل در کنار سواحل دریاچه ایلمن است که در نزدیکی موزه معماری چوبی قرار دارد.

پسکوف کمی جوانتر از نوگورود است. تاریخ این شهر را به سلطنت سنت اولگا، پرنسس کیف و مادر بزرگ ولادیمیر کبیر که روس را مسیحی کرده است، پیوند می زند. در داخل قلعه قوی کرملین، کلیسای جامع تثلیث با نمادی حک شده از آن، نمادهای قابل احترام و آثار باستانی وجود دارد.

Miracles of Russia

این شهر به خاطر صومعه ها و کلیساهای باستانی خود مشهور است، در حالی که تالار Pogankiny موزه ای است که سبک زندگی بازرگانان روسی را بازگو می‌کند. Pushkinskiye Gory  با Pskov فاصله چندانی ندارد.

در اینجا می توانید املاک خانوادگی الکساندر پوشکین و صومعه سواتوگورسکی را با محل دفن شاعر و نماد معجزه آسای ویرجین هودجتریا بیابید.

ازبورسک یکی از قدیمی ترین شهرک های روسیه است. این شهر با نام مستعار شهر آهنین متحمل محاصره‌های بی شماری شده و بارها اسکوکوف و نوگورود را نجات داده است. یکی دیگر از مکان های باستان شناسی در اینجا ( Truvorovo gorodishche ) تنگه کوه تروور و ارگ ازبورسک است.

این مکان همچنین به دلیل وجود چشمه های اسلووسکیه (یک مکان مقدس ارتدوکس) معروف به چشمه های دوازده رسول در کوهپایه واقع شده است.

گنجینه های موزه اروپا و روسیه

موزه‌ها در دو پایتخت روسیه، مسکو و سنت پترزبورگ، از شاهکارهای بی نظیری از هنرهای اروپایی و روسی بهره می برند. Kremlin Armory یک گوهر واقعی در میان موزه‌های مسکو است.

Miracles of Russia

این مجموعه موزه از اشیای ارزشمندی تشکیل شده است که قرن ها در خزانه داری امپریال نگهداری می شدند. برخی از این موارد توسط صنعتگران کرملین ساخته شده و برخی به عنوان هدیه سفیران خارجی دریافت شده اند. این مجموعه شامل بیش از 4000 قطعه هنر تزئینی از روسیه، کشورهای شرقی و اروپا است.

اغراق آمیز نیست که بگوییم کلاه مونومخ مشهورترین کالای این مجموعه است. با بازدید از موزه تاریخی ایالتی، از تاریخ روسیه تا اوایل قرن بیستم اطلاعات بیشتری در مورد تاریخ روسیه کسب خواهید کرد. مجموعه این موزه بیش از 4500 قطعه دارد.

گالری Tretyakov در سراسر جهان مشهور است که در اواسط قرن نوزدهم توسط پاول تریتیاکف، بازرگان و حامی هنر مسکو تأسیس شد. امروز این گالری یکی از بزرگترین مجموعه های هنرهای زیبا در جهان است. بهترین موارد دیدنی در این موزه  نقاشی های روسی اواسط تا اواخر قرن 19 است.

برای هنرهای اروپایی و جهانی شما از موزه هنرهای زیبای پوشکین که از سال 1912 برای عموم آزاد است بازدید نمایید. همه ساله، این موزه توسط یک میلیون نفر بازدید می شود.

Miracles of Russia

این مجموعه شامل 700000 آیتم از دوره های مختلف تاریخی اعم از نمونه هایی که به تمدن های باستانی نسبت داده می‌شوند ونمونه‌های ساخته شده در اوایل قرن بیست و یکم است. مجموعه های اصلی این موزه شامل آثار نقاشان امپرسیونیست فرانسوی، آثار باستانی از مصر باستان و همچنین شاهکارهای استادان قدیمی هستند.

گالری ترتیاکوف در اواسط قرن ۱۹ توسط پاول تریتیاکف، بازرگان و حامی هنر مسکو تأسیس شد و امروزه یکی از بزرگترین مجموعه های هنرهای زیبای روسیه را در اختیار دارد.

سنت پترزبورگ به ویژه به دلیل موزه آرمیتاژ ایالتی که در لیست ده موزه هنری برتر جهان قرار دارد، مشهور است. موزه ایالتی آرمیتاژ پنج ساختمان با 400 اتاق را در بر گرفته است. به طور کلی، این مجموعه شامل حدود 3 میلیون اثر هنری و قطعات میراث فرهنگی است.

این موزه طیف وسیعی از هنرهای جهانی را به نمایش می‌گذارد که از دوران سنگی شروع می شوند و تا اواخر قرن بیستم به پایان می رسند.

Miracles of Russia

گالری “کارشناسی ارشدان قدیمی” از محبوبیت بسزایی برخوردار است زیرا که در آن آثار Florentine Cinquecento ، و همچنین نقاشی های اعضای مدرسهBolognese ، آثاری ازPeter Paul Rubens ، Giovanni Battista Tiepolo ،Nicolas Poussin ،van Vanck ، the Lesser Dutchmen، پیروان کلاسیک گرای فرانسوی و Rococo به نمایش گذاشته شده‌اند.

این موزه همچنین از آثار اعضای مدارس نقاشی اسپانیایی و انگلیسی غنی است.

سنگهای این مجموعه آثاری از استادان قدیمی اروپایی است، مانند لئوناردو داوینچی (Benois Madonna) ، جورجیون (جودیت)، آنتونیو داCorreggio ، Titian ، Caravaggio ، Rembrandt  (بازگشت پسر مادربزرگ) و توماس گاینزبورو.

موزه روسی در سنت پترزبورگ یکی دیگر از مراکز فرهنگی پایتخت شمالی است و در قرن نوزدهم تأسیس شده و از بزرگترین مجموعه هنر روسیه بهره می برد. موزه روسی از نقاط دیدنی معماری که متعلق به قرن 18 و 19 است، کاخ میخائیلوفسکی، کاخ استروگانوف، کاخ مرمر و قلعه سنت مایکل را شامل می‌شود.

Miracles of Russia

قطعات اصلی این مجموعه شامل آثار هنری از کاخ زمستان، کاخ گچچینا، و کاخ الکساندر، از هرمیتاژ و آکادمی امپریال هنر و همچنین از مجموعه های خصوصی است. این مجموعه شامل حدود 400000 مورد است. این دوره از تمام دوره های تاریخی و روندهای هنری روسیه از قرن 10 تا قرن 21 را در بر می گیرد.

نظردهید