بازگشایی مرزهای اسپانیا

بازگشایی مرزهای اسپانیا

بازگشایی مرزهای اسپانیا از 21 ژوئن انجام شده است. اسپانیا، محدودیت‌های اعمال شده برای سفر به این کشور ، از کشورهای اتحادیه اروپا و بریتانیا را لغو کرد.
اقدامات احتیاطی در زمان ورود مسافران به این کشور اجرا می‌شود. همچنین دمای بدن تمامی مسافران در فرودگاهها گرفته می‌شود و باید اطلاعاتی در مورد سابقه ابتلا به ویروس کرونا را ارائه دهند.

لغو این محدودیت‌ها ، پس از سه ماه برقراری وضعیت اضطراری ، صورت گرفته است. همچنین زدن ماسک در محل‌هایی که امکان رعایت فاصله اجتماعی وجود ندارد، الزامی است.

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی با بیشترین آمار ابتلا و مرگ و میر در جهان است. شمار مبتلایان در این کشور بیش از 290 هزار و درگذشتگان بیش از 28 هزار نفر اعلام شده است.در این کشور برای مقابله با کرونا یکی از شدیدترین محدودیت‌های قرنطینه بیش از سه ماه مورد اجرا گذاشته شده بود.
اسپانیا سالانه پذیرای حدود 80 میلیون گردشگر خارجی است؛ درآمد صنعت گردشگری حدود 12 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را شامل می‌شود. بازگشایی مرزهای اسپانیا ، در شرایط کنونی اقتصادی ، که شیوع کرونا به صنایع مختلفی ضربه زده است، استفاده از ظرفیت گردشگری پیش از پایان فصل گرما را ، برای این کشور بسیار مهم کرده است.

نظردهید