کاهش محدودیت های یونان

کاهش محدودیت های یونان

وزارت گردشگری یونان اعلام کرده ، به منظور کاهش محدودیت های یونان ، گردشگران ساکن برخی کشورهای اروپایی می‌توانند از اواسط ماه ژوئن ، بار دیگر به یونان سفر کنند، اما ساکنان بریتانیا از این قاعده مستثنی هستند.

دولت یونان قصد دارد به منظور تعدیل خسارات اقتصادی ناشی از اپیدمی کرونا ، درهای خود را به روی 29 کشور جهان بگشاید.

آلمان، دانمارک، نیوزیلند، کره جنوبی، استرالیا، بلغارستان، اسرائیل، نروژ، فنلاند، ژاپن، جمهوری چک و چین در میان کشورهایی هستند که شهروندان آن می‌توانند به یونان سفر کنند. اما شهروندان کشورهایی که آماج بیشترین تلفات ویروس کرونا بوده‌اند، از جمله بریتانیا، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا، اجازه ورود به یونان ندارند.

کرونا در یونان

وزارت گردشگری یونان همچنین اعلام کرده ، که گردشگران به شکل پراکنده مورد آزمایش کرونا قرار خواهند گرفت.

یونان در اوایل شیوع ویروس کرونا ، کشور را در قرنطینه قرار داد و در نتیجه آن اقدام، موارد ابتلا به کووید-19 در این کشور نسبتا اندک بوده است.

بنا به آمار منتشر شده ، در مجموع 2909 نفر در یونان به کووید-19 آلوده شده‌اند که در مقایسه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا اندک است. از اواسط ژوئن، گردشگران از 29 کشور جهان از جمله آلبانی، اتریش، مقدونیه شمالی، سوئیس، استونی، کرواسی و قبرس می‌توانند با پروازهای مستقیم وارد آتن یا شهر شمالی تسالونیکی شوند. دیگر کشورهایی که دراین فهرست قرار دارند، عبارتند از لتونی، لبنان، لیتوانی، مالت، مونته نگرو، مجارستان، رومانی، صربستان، اسلواکی و اسلوونی.

وزارت گردشگری یونان می‌گوید که این فهرست از اول ماه ژوئیه کشورهای بیشتری را شامل خواهد شد.

گردشگری در یونان

صنعت گردشگری و صنایع وابسته به آن ، حدود 20 درصد از اقتصاد یونان را در بر می‌گیرد و دولت در صدد آن است که در سال جاری عایدات ناشی از گردشگری را از دست ندهد. قرنطینه عمومی یونان که از ماه مارس مقرر شد و اقدامات دولت در مبارزه با اپیدمی کرونا، صنایع گردشگری و بازرگانی کشور را متوقف کرد. اما با افزایش تلاش‌های دولت برای حفظ فصل گردشگری در یونان، تردد قایق‌ها و کشتی‌های مسافربری به جزیره‌های یونان از سر گرفته شده و کافه‌ها و رستوران‌ها بازگشایی شده‌اند.

لغو مقررات قرنطینه به تدریج از اوایل ماه مه با بازگشایی آرایشگاه‌ها، فروشگاه‌های ورزشی و کتابفروشی‌ها، با قید تدابیر سختگیرانه بهداشتی و حفظ فاصله در اجتماع آغاز شد.

نظردهید