بهترين سفرهاي جاده‌اي كره زمين

اینها جاده هایی هستند که بهترین سفرهای جاده‌ای و تعطیلاتی عالی و بدون دردسر را برای شما به ارمغان می آورند و در امتداد آنها می توانید نظاره گر زیبایی ‌های کره زمین باشید و آفرینش خداوند را تحسین نمایید.

  • جاده اقیانوسی بزرگ در استرالیا

این جاده از ایالت ویکتوریا می گذرد و در امتداد ساحل جنوبی کشیده شده است.

برای کسانی که با این جاده آشنایی ندارند، باید بگوییم که این جاده در ایالت ویکتوریا قرار دارد و در امتداد ساحل جنوبی این ایالت از ملبورن در سمت غرب تا ۱۵۰ مایل امتداد می یابد.

  • جاده ۶۶ در آمریکا

این جاده از «میدوست» به سمت غرب تا ساحل کالیفرنیا امتداد دارد.

جاده ۶۶ بهترین مسیر برای سفرهای جاده‌ای است و با بیش از ۲۰۰۰ مایل طول از ۸ ایالت می‌گذرد. برای گذر از میان آمریکا این مسیر اصلی برای سفر به حساب می آمد و امروزه هم در ذهن بسیاری از افراد این عنوان را حفظ کرده است.

  • ساحل غربی و «میلفورد ساند» در نیوزلند

این جاده مسیری ۷۵ مایلی از « تی آناو» تا داخل «میلفورد ساند» است.

در حالی که غالباً کل نیوزلند برای مسافران سفرهای جاده‌ای معادل تحقق رویاهایشان است می‌توان گفت که ساحل غربی در جنوب جزیره و به خصوص مسیری که به «میلفورد ساند» می‌رسد بهترین مناظر را در این کشور دارد.

  • بزرگراه ساحل اقیانوس آرام در آمریکا

احتمالاً این جاده خوش منظره ترین مسیر در ایالات متحده آمریکا است.

اگر فرصت سفرهای جاده‌ای طولانی مانند جاده ۶۶ را ندارید اما هنوز هم دلتان یک سفر جاده‌ای خارق‌العاده با مناظر زیبا و گشت و گذار در شهرهای کوچک بین راهی را می‌خواهد بنابراین مسیر بزرگراه ساحلی که از سان فرانسیسکو تا لس آنجلس امتداد دارد، این آرزوی شما را برآورده خواهد کرد.

  • جاده حلقه در ایسلند

این جاده کل کشور ایسلند را دور می زند، برایش وقت بگذارید این مسیر فوق‌العاده زیبا است.

این مسیر بیش از ۸۰۰ مایل امتداد دارد و کل کشور را دور می زند و هم‌چنین دیدنی‌ترین جاذبه‌‌های طبیعی ایسلند در اینجا قرار دارند. شما در این مسیر مناظر زیادی از آبشارهای عظیم گرفته تا چشم اندازهای آتش فشانی و سواحل ماسه‌های سیاه را خواهید دید.

  • مسیر «رد سنتر» در استرالیا

این جاده شما را از میان مناطق مرکزی و وسیع استرالیا می گذراند.

طول این مسیر تقریباً ۲۰۰۰ مایل است و حقیقتاً به شما این فرصت را می دهد که وسعت این کشور باورنکردنی را تحسین نمایید.

در امتداد این جاده موارد قابل توجه و برجسته متعددی وجود دارند که شامل شهر معدن عقیق به نام «کوبر پدی» جایی که بسیاری از ساکنینش زیر زمین زندگی می‌کنند، می‌شود و هم چنین مجموعه‌ای از تخته سنگ‌هایی که شبیه به تیله بازی با ابعاد عظیم هستند و به همین خاطر به آنها نام «دویلز ماربلز» به معنی تیله‌های شیطان را داده‌اند در سر راه این جاده قرار دارند.

  • راه اطلس وحشی در ایرلند

جاده‌‌ای ۱۶۰۰ مایلی در ساحل غربی ایرلند

راه اطلس وحشی در ایرلند، مسیری دیدنی برای رانندگی است که با طول ۱۶۰۰ مایل در امتداد ساحل غربی ایرلند کشیده شده است و از «مالین هد» در شمال تا «کین سیل» در جنوب ادامه دارد.

  • جاده ساحل شمالی ۵۰۰ در اسکاتلند

این جاده در «اینورنس» آغاز می شود، تا ۵۰۰ مایل امتداد می‌یابد و مسیری خوش منظره برای رانندگی است.

این مسیر رانندگی در «اینورنس» آغاز می شود و دور ساحل شمالی می چرخد. در امتداد مسیر شما چیزهای زیادی از سازه های عهد آهن گرفته تا سواحل شنی سفید، دریاچه‌های عالی، کوه‌های خیره کننده و جاده‌های پرپیج وخم را کشف خواهید کرد.

  • عمق جنوب آمریکا

این جاده از «ناچز» شهری در «میسیسیپی» تا «نیواورلئان» امتداد می‌یابد.

در اینجا شما خانه‌های زیبا و قدیمی صاحبان مزارع را کشف می‌کنید و مواردی را درباره جنگ داخلی و جنبش حقوق شهروندی در آمریکا می آموزید و هم چنین غذاهای باورنکردنی زیادی را میل می‌نمایید. نکته برجسته دیگر در این منطقه رفتار دوستانه و گرم مردم آن است. جنوبی‌ها در سراسر آمریکا به مهمان نوازی مشهورند و ما هم در سفر جاده‌ای خود در این مسیر تا «نیواورلئان» که ۵ هفته‌ طول کشید شاهد این مهمان‌نوازی بودیم.

  • جاده ساحلی کازوی در ایرلند شمالی، بریتانیا

در جایی که بازی تاج و تخت در آن فیلم برداری شده بود، رانندگی کنید.

این جاده‌ای است که در امتداد خط ساحل از «بلفاست» تا «لندن دری» ادامه می‌یابد و در طی مسیر مناظر باورنکردنی را شامل می شود مانند «جاینت کازوی» به معنی گذرگاه غول که جزو مناطق ثبت شده به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز به شمار می‌آید.