لباس مهمانداران هواپیما

لباس مهمانداران هواپيما در كشور‌هاي مختلف

وقتی می‌خواهیم شرکت هواپیمایی را برای سفر کردن انتخاب کنیم، اغلب روی شرکتی تمرکز می‌کنیم که امن‌تر و قیمت‌های مناسبتری داشته باشد و یا ویژگی های منحصر به فردی مانند خوش پوشی لباس مهمانداران را نسبت به بقیه شرکت‌ها داشته باشد.

و این ویژگی‌های منحصر به فرد هستند که سبب می‌شوند یک شرکت هواپیمایی با دیگری متفاوت باشد. در این گزارش برخی از آن‌ها را خواهید خواند:

 • لباس مهمانداران هواپیمایی امارات
لباس مهمانداران هواپيما در كشور‌هاي مختلف

جالب است بدانید که هواپیمایی امارات در سال ۱۹۸۵ میلادی تاسیس شد و یک شرکت هواپیمایی بین المللی است. مهمانداران باید از آرایش چشم (ریمل و سرمه) و رژ لب همرنگ با نماد شرکت استفاده کنند.

 • لباس مهمانداران هواپیمایی عربستان سعودی
لباس مهمانداران هواپيما در كشور‌هاي مختلف

در سال ۱۹۴۵ میلادی تاسیس شده و تنها شرکت هواپیمایی ملی این کشور است. مهمانداران نباید لباس‌های تنگ و یا دامن‌هایی که ساق پا و زانو در آن دیده می‌شود بپوشند.

 • لباس مهمانداران هواپیمایی سلطنتی اردن

کادر هواپیمایی اردن لباس‌های کلاسیک رسمی به رنگ قرمز می‌پوشند و این هواپیمایی در سال ۱۹۶۳ میلادی تاسیس شده است.

 • لباس مهمانداران هواپیمایی هاینان، چین

این هواپیمایی در سال ۱۹۸۹ میلادی تاسیس شده و یکی از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی در چین است. شرکت هواپیمایی هاینان با طراح لباس (لورانس شو) _که طراحی هایش در هفته مد پاریس ۲۰۱۷ به نمایش درآمد_ قرار داد بسته است. او لباس‌هایی متاثر از لباس سنّتی چین (چئونگ سام) را برای کادر هواپیمایی چین طراحی کرده است.

 •  هواپیمایی فرانسه Eliseev Merchant

با تاسیس در سال ۱۹۳۳ میلادی این هواپیمایی،  یک شرکت هواپیمایی پیشگام در فرانسه است. لباس‌های کادر هواپیمایی فرانسه یکی از زیباترین‌ها در جهان است که طراحی فرانسوی به روزی دارد.

 • هواپیمایی قطر

شاید برایتان جالب باشد که هواپیمایی قطر در سال ۱۹۹۳ میلادی تاسیس شده و با وجود اینکه جدیدالتاسیس است، اما مهمانداران از لباس‌های ساده کلاسیک استفاده می‌کنند که مورد پسند همه واقع شده است.

 • هواپیمایی دلتا، ایالات متحده آمریکا

مرکز هواپیمایی دلتا، آتلانتا پایتخت ایالت جورجیا  بشمار می آید و در سال ۱۹۲۴ میلادی تاسیس شده است. این شرکت لباس مهمانداران را در سال ۲۰۱۸ میلادی تغییر داد. لباس‌های جدید با رنگ بنفش توجه مشتریان این شرکت را به خود جلب کرده است. طراح لباس (زاک بوزن) می‌گوید به شدّت به قدرت رنگی که انتخاب کرده ایمان دارد.

 •  هواپیمایی سیپو_ پاسیفیک، فیلیپین

شرکت هواپیمایی پاسیفیک در سال ۱۹۸۸ میلادی تاسیس شد و فعالیت خود را در سال ۱۹۹۶ میلادی آغاز کرد. این شرکت رنگ زرد را برای مهمانداران خود برگزیده است که آن را از سایر شرکت‌های هواپیمایی به طور گسترده‌ای متمایز می‌کند.

 • هواپیمایی سنگاپور

این هواپیمایی در ابتدا با نام هواپیمایی (مالایان) در سال ۱۹۴۷ تاسیس شد و تنها شرکت هواپیمای ملی در این کشور به شمار می‌رفت. در سال ۱۹۷۲ میلادی این شرکت طراحی متمایزی را با الهام از لباس‌های ملی سنگاپور ارائه داد که یک طراح فرانسوی به نام (پِیر بالمین) آن‌ها را پیشنهاد داده بود. این لباس‌ها تا امروز تغییر نکرده اند. اسم این طراحی را که از لباس‌های (ملایو) الهام گرفته شده اند (دختر سنگاپور) گذاشته اند و اسم هواپیمایی مالایان هم به هواپیمایی سنگاپور تغییر نام داد.

 • هواپیمایی تایلند

جالب توجه است که هواپیمایی تایلند یکی از اعضای Star Alliance (اتحاد ستارگان) است که در دهه شصت قرن پیش تاسیس شد. هواپیمای تایلند، لباس‌های ملی و سنتی این کشور را به عنوان لباس رسمی کادر هواپیما در نظر گرفته است.

 •  هواپیمایی هاوایی

لباس‌های شرکت هواپیمایی هاوایی فرهنگ مردم هاوایی و طبیعت آن را با رنگ‌های روشن منعکس می‌کنند و این هواپیمایی در سال ۱۹۸۹ میلادی تاسیس شد و مرکز آن هونولولو در جنوب غربی هاوایی است.

 • هواپیمایی ایتالیا

رنگ‌های سبز، زرد و یشمی در طراحی لباس‌های شرکت هواپیمایی ایتالیا به وضوح دیده می‌شوند و این هواپیمایی در ۱۳ ژانویه سال ۲۰۰۹ میلادی تاسیس شد.

 •  هواپیمایی ویتنام

سال تاسیس هواپیمایی ویتنام به ۱۹۵۶ میلادی برمیگردد. مهمانداران این هواپیمایی شلوار‌های سفید و پیراهن‌های بلند می‌پوشند.

 • هواپیمایی ترکیه

خطوط هوایی ترکیه در سال ۱۹۳۳ میلادی تاسیس شد. مرکز آن استانبول است و یکی از پر مسافرترین خطوط هوایی جهان است. هواپیما‌های ترکیه لباس‌های کادر پرواز را در بهار ۲۰۱۸ تغییر داده و لباس‌های جدید مورد علاقه مردم ترکیه است.