پایان محدودیت های مرزی اروپا

رفع تدریجی موانع مرزی در اروپا

کمیسیون اروپا ، رفع تدریجی موانع مرزی را در تلاشی برای تشویق گردشگری ، که در همه گیری ویروس کرونا آسیب دیده ، پیشنهاد کرده است.
پائولو جنتیلونی کمسیر امور اقتصادی گفت: “پیام ما این است که امسال تابستان فصل گردشگری خواهیم داشت، حتی در صورتی که تدابیر امنیتی و محدودیت ها برقرار باشد.”
مرزهای میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله مرزهای منطقه تردد-آزاد شنگن به دلیل اپیدمی کرونا بسته بوده، اما کشورها به تدریج شروع به باز کردن مرزها کرده اند.اتریش و آلمان تازه ترین کشورهای اتحادیه اروپا هستند که با برداشتن محدودیت های سفر موافقت کرده اند.
صدراعظم اتریش گفت: “ما می خواهیم زندگی روزمره را برای مردم راحت تر کنیم و گام دیگری به سوی عادی‌سازی برداریم.”

در بریتانیا مسافران در صورت انجام سفرهای خارجی باید انتظار قرنطینه دو هفته ای را داشته باشند، اما سفر بدون قرنطینه به فرانسه و ایرلند ممکن است. یکی از نشانه های ابعاد بحران جاری اعلامیه شرکت عظیم مسافرتی “تویی” است که گفته هشت هزار شغل را حذف خواهد کرد و قصد کاهش 30 درصدی هزینه ها را دارد و دولت آلمان یک وام کوتاه مدت 1.8 میلیارد یورویی داده است تا این شرکت روی پا بماند.

طرح اتحادیه اروپا چیست؟

توریسم تقریبا 10 درصد تولید اقتصادی اروپا را به خود اختصاص می دهد و میلیون ها شغل در 27 کشور عضو ، به گردشگری وابسته است. نائب رئیس کمیسیون اروپا، گفت کسانی که احساس می کنند ناخوش هستند یا علائمی دارند نباید سفر کنند. طرح های غیرالزام آور اتحادیه از کشورها می خواهد برای لغو ممنوعیت سفر و بازرسی های مرزی با هم همکاری کنند، که همزمان با اعمال تدابیر هدفمند علیه شیوع کرونا خواهد بود. این رویکرد مرحله به مرحله ، ابتدا با دادن مجوز عبور به کارگران فصلی شروع  و پس از آن محدودیت سفر میان کشورهایی که ویروس در آنها به یک اندازه کنترل شده برداشته خواهد شد. حذف کلیه موانع میان مرزهای داخلی اتحادیه اروپا مرحله بعدی خواهد بود.

سایر توصیه ها:

  • بلیت سفر با قطار یا هواپیما باید در اینترنت خریداری شود و بازرسی های امنیتی در ترمینال ها باید با حفظ فاصله اجتماعی انجام شود.
  • فروش غذا و نوشیدنی در پروازها برای کاستن از تماس متوقف خواهد شد.
  • مسافران کمتری اجازه خواهند داشت سوار هواپیماها، اتوبوس ها، قطارها و کشتی ها شوند و ژل ضدعفونی باید در دسترس باشد.
  • مسافرانی که عضو یک خانواده نیستند باید با فاصله بنشینند.
  • کلیه کارکنان بخش حمل و نقل باید تجهیزات حفاظتی داشته باشند و رانندگان باید با محفظه حفاظت شوند.

عملکرد کشورها

برخی کشورها از قبل تدابیر قرنطینه را بر مسافران اعمال کرده اند. کسانی که وارد اسپانیا می شوند برای 14 روز قرنطینه خواهند شد. بریتانیا که اتحادیه اروپا را ترک کرده ، در سال جاری همچنان تحت مقررات آن عمل می کند، و قصد اعمال قرنطینه ای 14 روزه بر مسافران ورودی از فرودگاه ها را دارد.با این حال بریتانیا با فرانسه و ایرلند به توافق های دوجانبه ای رسیده که مسافران را از قرنطینه معاف می کند. از طرف دیگر بازگشایی سواحل منطقه بریتانی در شمال غربی فرانسه از روز 10 جون با اعمال محدودیت های شدید شروع شد.

نظرات (3)

Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me. https://accounts.binance.com/ro/register?ref=IJFGOAID

Your article made me suddenly realize that I am writing a thesis on gate.io. After reading your article, I have a different way of thinking, thank you. However, I still have some doubts, can you help me? Thanks.

I am a student of BAK College. The recent paper competition gave me a lot of headaches, and I checked a lot of information. Finally, after reading your article, it suddenly dawned on me that I can still have such an idea. grateful. But I still have some questions, hope you can help me.

نظردهید