موارد ممنوعه در پرواز امارات

موارد ممنوعه در پرواز امارات

به غیر از سوال های واضحی مانند این که : آیا می توان اسپری ها یا دئودورانت را در ساک دستی مسافر حمل کرد یا خیر؟، دانستن مواردی که شما می توانید یا نمی توانید در بار داخل کابین به همراه ببرید می تواند چالش بزرگی باشد پس بهتر است با موارد ممنوعه در کلیه  پرواز ها و همچنین هواپیمایی امارات آشنا باشیم.

اخیراً سایت skyscanner لیست برخی از موارد غیر معمول تری که شما هرگز نباید در ساک دستی خود بگذارید را منتشر کرده است. خطوط هوایی امارات مانند اتحاد و امارات هم لیست مواردی که مسافران نمی توانند با خود داخل هواپیما ببرند ارائه داده است.

توجه داشته باشید که این ها سوای لیست مواردی است که آوردن آنها به امارات ممنوع اعلام شده اند. در حالی که برخی از این موارد را می توان ازcheck-in  رد کرد، مواردی که مطابق فرودگاه ها و گمرک دبی دراین لیست هستند تحت هیچ شرایطی مجاز نیستند.

۱. پودرها
موارد ممنوعه در پرواز امارات

در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ اداره امنیت حمل و نقل آمریکا قوانین مربوط به بردن پودرها به هواپیما تغییر داد. پس از این تاریخ هر ماده شبیه به پودر که بیشتر از ۳۵۰ میلی لیتر یا ۱۲ اونس – حدوداً هم سایز یک قوطی نوشابه – باید در بخش بار هواپیما گذاشته شوند و نه در ساک دستی همراه مسافر.

۲. کیف هوشمند
موارد ممنوعه در پرواز امارات

در ژانویه ۲۰۱۸ قوانین مرتبط با کیف های هوشمند در آمریکا تغییر کرد و چک کردن قوانین پیش از پرواز با هر خط هوایی را مهم تر کرد. کیف های هوشمند از باطری های لیتیومی برای سیستم های ردیابی GPS، شارژرهای تلفن و قفل های الکترونیکی استفاده می کنند که با سوانح آتش سوزی در هواپیما مرتبط بوده اند.

۳. غذای کودک
موارد ممنوعه در پرواز امارات

باید در مورد غذای کودک دقت داشته باشید و پیش از سفر با مسئول کنترل در فرودگاه های مبدا و مقصد خود چک نمایید در غیر این صورت ممکن است به دردسر بیافتید. برای مثال دولت انگلستان به شما اجازه می دهد که شیر و شیر خشک در ساک دستی خود داشته باشید اما باید کودک همراه شما باشد. همین مورد در رابطه با آب استریلیزه، شیر سویا و غذای کودک هم صدق می کند.

۴. داروها
موارد ممنوعه در پرواز امارات

باید در مورد داروهایی که می خواهید با خود به هواپیما ببرید دقت داشته باشید و اطمینان حاصل فرمایید که از پیش در موردشان فکر کرده اید. اگر دارید بیش از ۱۰۰ میلی لیتر داروی تجویزی را با خود داخل هواپیما می برید، نسخه را نیز به همراه داشته باشید. اگر می خواهید با دارو وارد امارات شوید باید مطمئن شوید که لیست داروهای مورد کنترل در امارات را چک کرده اید.

۵. ۱۰ شیشه عطر

مهم نیست که چقدر دوست دارید در تعطیلات خود بوی خوب بدهید شما نباید در شیشه های عطر زیاده روی کنید مگر اینکه بتوانید آنها را در یک کیسه پلاستیکی شفاف با ابعاد ۲۰ سانتی متر در ۲۰ سانتی متر قرار دهید که بسیار غیرمحتمل است.

۶. چوب بازی کریکت

درست است که چوب بازی کریکت محتاطانه ترین سلاح ممکنی که می توانید با خود داخل هواپیما ببرید نیست اما با این حال ممنوع است. در حقیقت بیشتر وسایل ورزشی در ساک دستی همراه ممنوع هستند. این لیست راکت های بدمینتون، چوب های بیلیارد و (به شکل معناداری) قلاب سنگ و نیزه را هم در بر می گیرد.

۷. چوب ماهیگیری

اگر قصد دارید در تعطیلاتتان شام را خودتان بگیرید نمی توانید با چوب ماهیگیری خود این کار را انجام دهید مگر این که آن را به بخش بار هواپیما بفرستید. همین ممنوعیت در مورد چوب گلف و چوب بیلیارد هم که در داخل هواپیما مجاز نیستند وجود دارد.

۸. ابزار

اگر به خانه می روید تا پروژه بازسازی اجرا کنید فکر نکنید که می توانید ابزار خود را در ساک دستی خود داخل هواپیما ببرید. درل ها، پیچ گوشتی ها، آچارها، میخ ها و ابزار لیزری همه به بخش بار هواپیما می روند.

۹. سوپ

حتی اگر غذای هواپیما را دوست ندارید اجازه ندارید که سوپ خانگی مایع را داخل کابین ببرید. مایع، مایع است و اگر تمایل ندارید که داخل کیسه پلاستیکی شفاف، یک بطری ۱۰۰ میلی لیتری از سوپ را با خود ببرید، زحمت آوردن سوپ به فرودگاه را به خود ندهید. همین قانون در مورد مربا و ترشی هم وجود دارد.

۱۰. پراکسید

مواد شیمیایی و سمی در هواپیما مجاز نیستند و این یک حقیقت است. این قانون شامل همه چیز از مرگ موش، وسایل آتش بازی و دینامیت گرفته تا کلر استخر، گاز اشک آور و ژل شمع می شود. در بیشتر خطوط هوایی سیگارهای الکترونیکی و اسپری های تنفسی در ساک همراه مجاز هستند اما در بار هواپیما مجاز نیستند پس حتماً قوانین را پیش از پرواز چک نمایید.

۱۱. آئروسل ها

منظور از این ها اسپری مو یا دئودورانت نیست، منظور اسپری های نقاشی دیواری است که قطعاً ممنوع هستند. ولی در مورد بهداشت فردی بله شما می توانید دئودورانت، اسپری مو، یا سایر آئروسل ها را اگر ۱۰۰ میلی لیتر یا کمتر هستند را در کیسه پلاستیکی با ابعاد ۲۰ سانتی متر در ۲۰ سانتی متر در ساک همراهتان داشته باشید. آگاه باشید که این کیسه پلاستیکی باید بسته باشد پس وسایل زیادی داخلش نگذارید.

۱۲. گیره‌های چادر

می دانیم که امارات متحده عربی پر از مناطق بسیار خوب برای کمپ است ولی اگر می خواهید چادر خود را در تعطیلات همراه داشته باشید، نمی توانید آن را در ساک همراهتان بگذارید. بیشتر فرودگاه ها اجازه داشتن گیره های فلزی چادر در بخش امنیتی نمی دهند. البته ستون های چادر به نظر مورد قبول می آیند!

۱۳. فندک های متعدد

در آمریکا و انگلستان، فندک های بدون سوخت در بار هواپیما مجاز هستند. اگر دارای سوخت باشند، نمی توانید آنها را در بار هواپیما بگذارید اما می توانید یک فندک همراه خود داشته باشید (و نباید داخل ساک دستی باشد) و تنها مجاز به داشتن یک فندک هستید.

۱۴. سوزن و میل

شما نمی توانید بافتنی ببافید زیراکه میل های بافتنی در پرواز های امارات مجاز نیستند. سوزن ها و سرنگ های زیرجلدی هم ممنوع هستند مگر اینکه به دلایل پزشکی باشند. به هر حال برای آن هم نیاز به مدرک پزشکی خواهید داشت.

۱۵. توپ های ساحلی

مطمئناً به تعطیلات می روید اما این بدین معنا نیست که شما می توانید توپ ساحلی خود و سایر موارد باد شدنی را با خود داخل هواپیما ببرید. با این حال یک استثنای کوچک وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که باد آنها را خالی کنید و در این حالت آزادید که آنها را به همراهتان بیاورید!

موارد ممنوعه در امارات

لیست موارد گمرکی در دبی که تحت هیچ شرایطی نمی توانید وارد امارات متحده عربی کنید:

 • همه نوع مواد مخدر
 • ابزار قمار، ماشین ها
 • عاج و شاخ کرگدن
 • تور ماهیگیری با سه لایه
 • واحد پولی جعل شده یا کپی شده
 • هر گونه مورد پرینت شده که با تعالیم و اخلاق اسلامی مغایرت داشته باشد و یا عمداً مفهوم غیر اخلاقی یا مبهم داشته باشند.
 • غذاهای خانگی یا پخته شده.
 • رادیو، تجهیزات دفاع شخصی، شمشیر و چاقوهای لبه تیز
 • سلاح، مهمات و تجهیزات نظامی
 • وسایل آتش بازی و منفجره
 • درخت، گیاهان و خاک

تایرهای استفاده شده و تعمیر شده

نظردهید