زیباترین جاذبه های طبیعی در دنیا ۱

شگفتی‌ها و جاذبه های طبیعی در هر شکل و سایزی ظاهر می شوند. از ساحل ناپالی در هاوایی گرفته تا وردون گورج در جنوب شرقی فرانسه جاهای باورنکردنی ای در سراسر این دنیا وجود دارند.

در اینجا به ۳۰ تا از زیباترین جاذبه های طبیعی در دنیا می پردازیم.

۱. دریای مرده در اسرائیل و اردن

دریای مرده که در ۱۴۱۰ پا زیر سطح دریا قراردارد، پست ترین پیکره آبی در سطح زمین است. این دریا در بیابان واقع شده است و غلظت نمک آن بسیار بالاست و بهترین نقطه برای شناور شدن است.

آب به خودی خود به اندازه کافی زیبا است ولی ته نشین ها و ستون های نمکی که از درون آۤب بالا آمده اند چهره ای منحصر بفرد و فرازمینی به این دریا می دهند.

۲. سالاردو ییونی، بولیوی

وقتی دریاچه های نزدیک شوره زارهای بولیوی لبریز می شوند، یک سطح آینه ای باشکوه خلق می کنند که آسمان و ابرهای بر فراز آن را بازتاب می دهند. سالاردو ییونی که بزرگترین در نوع خود است، مساحت بسیار بزرگ ۴۰۵۰ مایل از زمین هموار در بولیوی را در بر گرفته است.

این واحه وسیع از نمک، افق بی انتهایی را به نمایش می گذارد که این مکان را به رویای عکاسان مبدل ساخته است.

۳. پارک زمین شناسی ژانگی دانکسیا، گانسو، چین

دانکسیا به نوع خاصی از منظره که در جنوب غربی چین پیدا شده است، گفته می شود. این کوه های راه راه رنگی از لایه های سنگ و مواد معدنی تشکیل شده اند که در هم گسیختگی آنها بر اثر حرکت صفحات پوسته زمین و ایجاد جزیره هند و برخورد آن با قاره اوراسیا به وجود آمده است.

این مکان که حالا به عنوان میراث جهانی یونسکو محافظت شده است و در گذشته کمتر شناخته شده بود، به حق یک جاذبه توریستی محبوب به حساب می آید. به احتمال زیاد قبلاً شما هیچ وقت موردی مشابه این ندیده اید.

۴. آبدره گیرانگر در استان موره اوگ رومسدال، نروژ

بهترین توصیف برای آبدره در واقع دره ای در زیر آب است. این راه آب های باریک، طولانی و عمیق که توسط یخ رودها به وجود آمده اند با کوه هایی شیب دار از همه جهت محاصره شده اند. آبدره گیرانگر یکی از معروفترین جاذبه های نروژ است و هم چنین میراث جهانی یونسکو به حساب می آید.

در ماه های گرم تر به آنجا بروید تا نظاره گر تعادل پوشش گیاهی سبز و با شکوه در کنار آب های آبی عمیق باشید.

۵. تگالالانگ رایس تراس در تگالالانگ و اوباد اندونزی

اندونزی برای زمین های کشت برنج که به صورت تراس هستند، شهرت دارد و تگالالانک یکی از مشهورترین آنها است. ورود به چشم انداز سبز و زنده و نخل های بلند به شما احساسی می دهد که گویا زمان متوقف شده است و حقیقتی در این احساس وجود دارد. کشاورزان در این جا از سیستم آبیاری استفاده می کنند که از قرون گذشته به میراث برده اند.

۶. ساحل ماسه ای سیاه در ویک، ایسلند

احتمالاً شما نمی خواهید که در این ساحل حمام آفتاب بگیرید اما این بدین معنا نیست که این ساحل ارزش دیدن را نداشته باشد. این ساحل خیره کننده به لطف ماسه سیاه، ستون های سنگ بازالت و مه ای که گاهی آن را در بر می گیرد به نظر از دنیای دیگری می آید. اگر خوش شانس باشید ممکن است حتی نورهای شمالی را هم برای لحظه ای ببینید.

۷. صخره های موهر در کانتی کلر، ایرلند

صخره های موهر که به ‌معنای صخره‌های ویرانه هستند، یکی از پر بازدیدترین جاذبه های ایرلند به حساب می آید. این صخره های با شکوه و ناهموار در امتداد ساحل غربی کشور به طول ۵ مایل کشیده شده اند و مناظر بی نظیری را بر فراز اقیانوس عرضه می دارند.

۸. گرند کنیون در آریزونا، ایالات متحده آمریکا

گرند کنیون شناخته شده ترین زیبایی طبیعی در آریزونا است و دلیل خوبی هم برای این مورد وجود دارد. بین عظمت آن و مناظر نفس گیر این پدیده طبیعی ضرورت دیدن دارد.

کنیون به طول ۲۷۷ مایل در امتداد رودخانه و گستردگی ۱۸ مایل از سمتی تا سوی دیگر کشیده شده است. در حالی که لبه جنوبی آن در سراسر سال باز است، دیدار از لبه شمالی برای بازدیدکنندگان بیشتر جنبه فصلی دارد.

۹. جنگل ابر مونته ورده در کاستاریکا

آب و هوا در مونته ورده ممکن است که همیشه ایده آل نباشد چون مونته ورده یک جنگل بارانی است ولی حقیقت این است که این جنگل چه مه آلود باشد یا خیر، احساس خوشی را به شما می دهد و به گونه ای به نظر می رسد که گویا یک بهشت جنگلی است.

حتی بهتر، این ذخیره بیولوژیکی به عنوان خانه بسیاری از گونه های زیستی شناخته می شود. در حقیقت این جا یکی از معدود  مکان هایی در کل دنیا است که به داشتن همه ۶ گونه گربه سانان می بالد.

۱۰. خلیج هالانگ در ویتنام

زیبایی طبیعی، خلیج هالانگ آن را به یکی از بهترین مناطق توریستی ویتنام مبدل کرده است. همچنین این خلیج یک میراث یونسکو در دنیا هم به حساب می آید.

بهترین راه برای دیدار از برج های سنگ آهکی هالانگ، سفر با قایق است. در حقیقت بسیاری از گردشگران شب را در یک قایق در خلیج می مانند.

۱۱. ساحل ناپالی در هاوایی، ایالات متحده آمریکا

بین صخراه های رنگارنگ و آب های لاجوردی در زیر، ساحل ناپالی در هاوایی مطمئناً هر بازدید کننده ای را متحیر می کند. با بالارفتن از این صخره ها از ارتفاع ۴۰۰۰ پایی با مناظری از اقیانوس آرام و دره کالالائو مواجه خواهید شد و هم چنین در مسیر خود تعداد زیادی آبشار زیبا خواهید دید.

۱۲. آبشار اسکوگافوس در اسکوگار، ایسلند

اسکوگافوس که بزرگترین آبشار ایسلند است، نه از یک بلکه از ۲ یخ رود (ایافیاتلایوکوتل و میردالس جوکول) جاری می شود. بر طبق افسانه، یک وایکینگ به نام تراسی صندوقچه پر از طلای خود را زیر این آبشار خیره کننده مخفی کرده است.

چه طلا باشد یا نباشد، میزان زیاد ذرات آبی که این آبشار در فضا پخش می کند احتمال دیدن رنگین کمان در روز آفتابی را افزایش می دهد.

۱۳. منطقه تاریخی و ملی ماسه های سفید در نیو مکزیکو

منطقه تاریخی و ملی ماسه های سفید بزرگترین ذخیره سنگ گچ در دنیا و گستره ای آرام از ماسه سفید درخشان است که در صحرای شی هواهوان واقع شده است.

سنگ گچ هایی که این تپه های شنی روان را به وجود می آورند از دریاچه فصلی ای می آیند که دارای مواد معدنی بالایی است. هم چنانکه آب این دریاچه تبخیر می شود، مواد معدنی باقی می مانند و این ذخایر سنگ گچ را به وجود می آورند که توسط باد جا به جا می شوند.

۱۴. سواحل شب تاب در مالدیو

برای تجربه کردن سواحل درخشان و جادویی مالدیو می توانید به دیدن هر یک از ۱۱۹۰ جزیره ای که این کشور مستقل در آسیای جنوبی را تشکیل می دهند، بروید. برخی از بهترین مکان ها برای دیدن این نمایش نور طبیعی که بر اثر پلانکتون های شب تاب ایجاد می شود، جزایر آتوروگا، ریتی و میریهی هستند.

۱۵. غارهای مرمر در شیلی

غارهای مرمر شیلی که در پاتاگونیا بر دریاچه جنرال کاررا واقع شده اند که به نام کلیسای جامع مرمر هم شناخته می شوند. این غارها بیش از ۶۰۰۰ سال پیش توسط موج هایی که صخره ها را ساییدند به وجود آمدند. رنگ های خیره کننده این غارها براثر بالا و پایین آمدن سطح آب در طول سال متفاوت هستند.

نظردهید