زیباترین جاذبه های طبیعی در دنیا ۲

زیباترین جاذبه های طبیعی در دنیا ۲

شگفتی‌ها و جاذبه های طبیعی در هر شکل و سایزی ظاهر می شوند. از ساحل ناپالی در هاوایی گرفته تا وردون گورج در جنوب شرقی فرانسه جاهای باورنکردنی ای در سراسر این دنیا وجود دارند.

در اینجا به ۳۰ تا از زیباترین جاذبه های طبیعی در دنیا می پردازیم.

۱۶. ژرف دره وردون گورج، فرانسه
زیباترین جاذبه های طبیعی در دنیا ۲

آب های سبز آبی وردون گورج برای فعالیت های مختلف، از شنا گرفته تا کایاک سواری منظره زیبایی هستند.

۱۷. دریاچه مونو در کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا
زیباترین جاذبه های طبیعی در دنیا ۲

دریاچه مونو در مساحت ۶۵ مایل مربع گسترده است و برای ساختارهای چشمگیری از کلسیم کربنیت که به نام برج های سنگ آهکی (توفا) شناخته می شوند، شهرت دارد. با داشتن نمک فراوان این دریاچه اثیری مکان مناسبی برای شناور ماندن روی آب است.

۱۸. جنگل ملی “ال یونکه” در پورتو ریکو
زیباترین جاذبه های طبیعی در دنیا ۲

جنگل ملی “ال یونکه” که خارج از سان خوآن واقع شده است، به جهت این که تنها جنگل بارانی استوایی در سیستم جنگل های ملی ایالات متحده آمریکا است صاحب امتیاز به حساب می آید.

۱۹. استخرهای طبیعی پری در جزیره ” دی آیل آف اسکای “، اسکاتلند
زیباترین جاذبه های طبیعی در دنیا ۲

رسیدن به استخرهای طبیعی پری تنها از طریق پیاده روی در جنگل گلن بریتل امکان پذیر است ولی دیدن آب های شفاف این استخرهای طبیعی ارزش پیاده روی را دارد.

۲۰. ساحل کاتدرال در گالیسیا، اسپانیا

زمانی که شما در ساحل کاتدرال طاق های سنگی را ببینید، حتما مبهوت آنها خواهید شد. این سنگ های قوسی شکل و باور نکردنی به طور طبیعی شکل گرفته اند.

۲۱. آبدره «میلفورد» ساند در نیوزیلند

این آبدره که توسط یخ رودها به وجود آمده، در ساحل جزیره جنوبی نیوزلند واقع شده است و برای منظره زنده اش از آبشارها گرفته تا قله های سر به فلک کشیده اش شناخته شده است.

۲۲. جزیره ججو در کره جنوبی

جزبره ججو به بلندترین کوه کره جنوبی، «هالاسان» می بالد. آتشفشان خفته ای که تا ارتفاع ۶۴۰۰ پایی بالاتر از سطح دریا بالا می رود.

این جزیره برای تونل های گدازه که تماشایی هستند، شهرت دارد. (غارهایی که توسط گدازه های آتشفشانی سرد شده شکل گرفته اند).

۲۳. کوه «اربس» در قطب جنوب

ممکن است باور کردنش سخت به نظر بیاید ولی در قطب ها کوه آتشفشانی وجود دارد. کوه «اربس» که جنوبی ترین آتشفشان فعال دنیا است ۱.۳ میلیون سال قدمت دارد و تا ارتفاع زیاد ۱۲.۴۴۸ پایی بالاتر از سطح دریا کشیده شده است.

۲۴. «کجراگ بولتن» در نروژ

«کجراگ بولتن» یک تخته سنگ با ابعاد ۱۷۷ فوت مکعب است که در شکافی کوهستانی قرار گرفته است.

نکته شگفت انگیز اینجاست که این تخته سنگ در دسترس است و برای رسیدن به آن به تجهیزات ویژه ای نیاز نیست و به همین دلیل «کجراگ بولتن»  برای اینستاگرامی های ماجراجو مکانی محبوب برای عکس گرفتن به حساب می آید.

۲۵. آبشار «ایگواسو» در آرژانتین و برزیل

آبشار«ایگواسو» که در آرژانتین و برزیل گسترده شده است، بخشی از یک سیستم آبشاری عظیم است که در کل حدود ۲۷۵ آبشار را شامل می‌شود.

۲۶. غار «تیانمن» در شهرستان «ژانگ جیاجیه»، چین

غار «تیانمن» که در ارتفاع ۵۰۰۰ پایی بالاتر از سطح دریا واقع شده، یکی از مرتفع ترین طاق های طبیعی بر روی کره زمین است. بازدیدکنندگان باید ۹۹۹ پله را در « راه پله ای به بهشت» بالا بروند تا به این مکان برسند.

۲۷. دریاچه «ماسازیر» در آذربایجان

دریاچه «ماسازیر» از باکو (پایتخت آذربایجان) دور نیست. این دریاچه شور صورتی رنگش در تابستان پررنگ تر است و این رنگ صورتی را از ریزجاندارانی به نام هالوفیل می گیرد.

۲۸. جزیره «هاربور» در باهاما

جزیره «هاربور» که بیشتر به خاطر ساحل شن های صورتیش معروف است،  در مقایسه با سایر مناطق باهاما غالباً از دست انسان ها مصون مانده است.

یک صخره مرجانی پوشیده ازآبزیان دریایی به نام «ستون فقرات شیطان» و شهر «دان مور» که خانه های رنگارنگ آن هر بازدیدکننده ای را به وجد می آورد، از سایر جاذبه های این جزیره به حساب می آیند.

۲۹. ژرف دره رودخانه «بلاید» در آفریقای جنوبی

برای دیدن مناظر طبیعی بسیار زیبا به پیاده روی در امتداد دره عمیق رودخانه «بلاید» بروید که در ارتفاعی بیش از ۲۶۰۰ پا قرار گرفته است.

صخره «پیناکل» که ستونی بلند از کوارتزیت است در این ژرف دره قرار دارند و هم چنین گیاهان و جانواران گوناگونی در این مکان وجود دارند به همین دلیل این دره از نظر زمین شناسی منحصر بفرد شناخته شده است.

۳۰. دره «گارنی جورج» در ارمنستان

ویژگی دره «گارنی جورج» صخره های عمودی آن است که به دلیل ستون های بازالت قابل توجه هستند. تنها راه رسیدن به این مکان با استفاده از وسیله نقلیه است.

نظردهید