کدام کشورها از کرونا در امان ماندند ؟

کدام کشورها از کرونا در امان ماندند ؟

جزایر مارشال، جزایر سلیمان، میکرونزی، پالائو، تونگا، وانواتو، نائورو، تووالو، کیریباتی. نام این کشورها در میان اقیانوس آرام کمتر به گوش آشنا است، اما همین ویژگی به کمک آنها آمده تا هیچ موردی از ابتلا به کرونا را به ثبت نرسانده اند.

با گذشت چند ماه از شیوع این بیماری همه‌گیر در جهان، حدود ۴ میلیون نفر در 213 کشور به کرونا مبتلا شده و بیش از 300 هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به آن ، جان خود را از دست داده‌اند. اما این کشورهای پراکنده در اقیانوس آرام ، با بستن زودهنگام مرزهای خود، از شیوع بیماری در امان ماندند.

به گزارش اس‌بی‌اس، جزایر مارشال از اوایل ماه ژانویه، زمانی که به تازگی خبر شیوع کرونا در چین منتشر شده بود، مرزهای خود را به روی پروازها از چین بست. بسیاری از ناظران بین‌المللی بر این باورند که بستن زودهنگام مرزها در این کشورها، موثرترین عامل در جلوگیری از شیوع بیماری بوده است.

هرچند برخی دیگر از کشورها مانند ترکمنستان یا کره شمالی هیچ موردی از ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش نکرده‌اند، کارشناسان در مورد صحت این گزارش‌ها تردید دارند.

کره شمالی با چین و کره جنوبی هم‌مرز است که شیوع بیماری در آنها بسیار گسترده بود. ترکمنستان نیز یک کشور آسیای میانه است ، که همه ی کشورهای هم‌مرز با آن ، به ویروس آلوده‌اند. از سوی دیگر ترکمنستان از ورود بازرسان سازمان بهداشت جهانی جلوگیری می‌کند.

نظردهید