ویزای الکترونیکی روسیه

ویزای الکترونیکی روسیه (سنت پترزبورگ)

  • تنها برای مقاصد زیر می توانید ویزای الکترونیکی روسیه را دریافت نمایید:
:Far Eastern Federal District –

Primorsky Krai

Sakhalin Oblast

Kamchatka Krai

Amur Region

Khabarovsk Krai

Chukotka Autonomous Okrug

Republic of Buryatia

Zabaykalsky Krai

:Kaliningrad Oblast –

Kaliningrad Oblast

:Saint Petersburg and Leningrad Oblast –

Saint Petersburg and Leningrad Oblast

نکاتی در مورد ویزای الکترونیکی روسیه:

۱.اخذ ویزای الکترونیکی روسیه برای شهر زیبای سنت پترزبوزگ امکان پذیر است.

۲. برای اخذ ویزای الکترونیکی روسیه نیازی به دعوتنامه، رزرو هتل و یا سایر مدارکی که هدف شما از سفر به این کشور را تایید می‌کنند، نیست. مدت زمان مورد نیاز جهت صدور ویزا ۴ روز از تاریخ ثبت درخواست است.

۳. فقط از طریق مرزهای زیر استفاده از ویزای الکترونیکی امکان پذیر است:

  • هوایی: فرودگاه «Pulkovo»
  •  دریایی: بندر «Vysotsk»، بندر بزرگ سنت پترزبورگ (Marine Station)، بندر مسافری سنت پترزبورگ
  • زمینی با اتومبیل: «Ivangorod», «Torfjanovka», «Brusnitchnoe», «Svetogorsk»
  • زمینی پیاده: «Ivangorod»

لطفاً توجه داشته باشید که با ویزای الکترونیکی نمی توانید با قطار وارد روسیه شوید و در حال حاظر این مورد امکان پذیر نیست.

۴.اعتبار ویزا و مدت زمان اقامت

۴. با ویزای الکترونیکی یک بار می توانید وارد روسیه شوید و اعتبار آن یک ماهه است و در این مدت اجازه خواهید داشت که 8 روز در روسیه اقامت داشته باشید. اعتبار ویزای الکترونیکی و مدت زمان اقامت در روسیه با این ویزا قابل تمدید نیستند.

زمان اقامت:

زمان اقامت در روسیه از نیمه شب روز ورود به روسیه محاسبه می شود بنابراین مثلا اگر یکم آگوست ساعت ۸ عصر وارد روسیه شوید می توانید تا ساعت ۱۱:۵۹ شب روز هشتم آگوست در روسیه بمانید زیرا زمان ورود شما به روسیه از نیمه شب ورود شما یعنی ساعت ۰۰:۰۰ روز یکم آگوست محاسبه می گردد.

اعتبار مدت:

همچنین توجه داشته باشید که اگر اعتبار یک ماهه ویزای شما روز۱۳ آگوست به پایان می رسد و شما روز دهم آگوست وارد روسیه شده باشید تنها می توانید تا ساعت ۱۱:۵۹ شب روز۱۳ام آگوست در روسیه بمانید و بیشتر از تاریخ اعتبار ویزایتان نباید در روسیه باشید.

۵.موارد صدور ویزای الکترونیکی:

ویزای کاری معمولی (هدف سفر کاری است)، ویزای توریستی معمولی (هدف سفر گردشگری است)، ویزای بشر دوستانه (هدف سفر روابط ورزشی، فرهنگی، علمی و تکنولوژی است).

اگر هدف شما از سفر به روسیه هیچ یک از موارد بالا نیست باید برای ویزای معمولی و غیر الکترونیکی از طریق سفارت روسیه اقدام نمایید.

۶.محدوده تردد مجاز:

مسافرانی که با ویزای الکترونیکی روسیه وارد این کشور می شوند اجازه دارند که در محدوده قلمرویی که از آنجا وارد روسیه شده‌اند به گشت و گذار بپردازند به استثنای اماکن، سازمان‌ها و امکاناتی که طبق قوانین اتحادیه روسیه، ورود به آنها مجوز نیاز داشته باشد.

۷.حداقل زمان لازم جهت صدور ویزا:

شما می توانید حداکثر 20 روز و حداقل 4 روز قبل از تاریخ سفرتان برای دریافت ویزای الترونیکی روسیه اقدام نمایید.

۸.اعتبار پاسپورت:

برای دریافت ویزای اکترونیکی روسیه گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و باید صفحات سفید برای ثبت مهرهای ورود و خروج به روسیه در گذرنامه شما وجود داشته باشد.

۹.بیمه:

مسافرانی که با ویزای الکترونیکی به روسیه سفر می‌نمایند باید برای تمام مدت اقامت خود در روسیه بیمه مسافرتی معتبر داشته باشند.

۱۰.ویزای معمولی

اگر درحال حاضر ویزای معمولی روسیه را دارید نیازی به اقدام برای دریافت ویزای الکترونیکی ندارید. شما با داشتن ویزای معمولی و دارای اعتبار روسیه می توانید بدون محدودیت های ویزای الکترونیکی وارد سنت پترزبورگ، لنینگراد، مناطق شرقی روسیه و کالینینگراد شوید. ویزای الکترونیکی، اعتبار ویزای معمولی شما را تمدید نمی نماید.

۱۱.تایید استفاده از اطلاعات

قبل از ارسال درخواست برای ویزای الکترونیکی شما باید اجازه استفاده از اطلاعاتتان را جهت دریافت ویزا تایید نمایید.

۱۲.فرم درخواست ویزا

فرم درخواست ویزای شما باید با اطلاعات کامل و معتبر تکمیل شود و هر اطلاعات اشتباهی از جمله اطلاعات گذرنامه‌ای و عکس اشتباه می‌تواند منجر به رد درخواست ویزا یا لغو ویزای صادر شده در هنگام ورود به روسیه، گردد. 

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ ویزای الکترونیکی روسیه
(سنت پترزبورگ):

  • اسکن گذرنامه
  • فایل عکس با فرمت JPEG که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد – کاملاً از روبرو با زمینه سفید و صورت شما باید ۷۰ تا ۸۰ عکس را شامل شود. ابعاد عکس باید 35×45 باشد.
  • هزینه اخذ ویزای الکترونیکی روسیه تنها ۱۰ دلار است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با دیبا تماس بگیرید.

 

تورها